23 edycja najstarszego festiwalu reggae w Polsce

Przed nami Afryka Reggae Festiwal 2013


2013.01.17

opublikował:

23 edycja najstarszego festiwalu reggae w Polsce

Toruńska „Afryka” to najstarszy w Polsce festiwal reggae, 25-26 stycznia w klubie „Od Nowa” odbędzie się już 23 edycja tego kultowego festiwalu.

Fanom jamajskiej muzyki zima nie straszna, co udowadniają corocznie tłumy wypełniające „Od Nowe”. Podczas festiwalu zimowy klimat momentalnie zmienia się w tropikalny. Gorący klimat festiwalu tworzy nie tylko muzyka i zabawa, ale też charytatywny cel imprezy. Dochód z festiwalu przeznaczany jest od kilku lat za pomocą Polskiej Akcji Humanitarnej na budowę studni w Południowym Sudanie.

W tym roku w „Od Nowie” wystąpi czołówka polskich artystów reggae. Starszych fanów niewątpliwie bardzo ucieszy koncert kultowej grupy Izrael, która po kilku latach przerwy powraca na „Afrykę”. Usłyszymy m.in. popularną grupę Jamal, która na toruńskim festiwalu wystąpi po raz pierwszy. Nie zabraknie rezydentów festiwalu – zespołu Paraliż Band, który zagra znaczną część repertuaru z przygotowywanej właśnie nowej płyty. Nowe utwory zapowiadają również członkowie bydgoskiej grupy Dubska oraz kończąca swój nowy album Cała Góra Barwinków. Materiał ze swojej nowej,  niezwykle przebojowej płyty zagrają również ślązacy z zespołu Tabu. Ostatni album będzie promował również czołowy przedstawiciel polskiej sceny reggae/dancehall – Junior Stress z zespołem Sun El Band. Tegoroczna „Afryka” będzie miała silną reprezentacje gatunku ska. Oprócz wspomnianej Całej Góry Barwinków, zagrają warszawiacy z The Bartenders oraz legendarny już pilski Alians, który muzyke ska łączy z punk rockiem i reggae z nieodłacznym brzmieniem akordeonu i sekcji dętej. Festiwal rozpocznie się od mocnego akcentu – energetycznego występu młodej i już bardzo popularnej formacji Raggafaya.

Warto zwrócić na bardzo atrakcyjną cenę biletów na festiwal – bilet jednodniowy kosztuje 30zł, dwudniowy 50zł.

 

Afryka Reggae Festiwal 2013

25-26 stycznia 2013

Toruń, Klub Od Nowa,

godz. 19:00

bilety: 30zł (jednodniowy), 50zł (karnet dwudniowy)

ilość biletów ograniczona

Program festiwalu:

piątek 25.01.2013

Raggafaya

Cała Góra Barwinków

Izrael

Paraliż Band

Junior Stress & Sun El Band

sobota 26.01.2013

The Bartenders

Alians

Tabu

Dubska

Jamal

Polecane