„25 lat niewinności” – Kazik nagrał piosenkę o Tomku Komendzie


2020.07.31

opublikował:

„25 lat niewinności” – Kazik nagrał piosenkę o Tomku Komendzie

fot. mat. pras.

Kazik Staszewski przedstawia utwór promujący film Jana Holoubka – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Reżyser świetnie przyjętych przez widzów seriali „Rojst” oraz „Odwróceni. Ojcowie i córki” opowiada prawdziwą historię młodego mężczyzny niesłusznie skazanego za zbrodnię, której nie popełnił. Premierę filmu zaplanowano na 18 września br., a utwór „25 lat niewinności” Kazika usłyszeć można już teraz.

Poruszający kawałek Kazika z muzyką Staszewskiego i Wojtka Jabłońskiego, utrzymany w melancholijnym, ale charakterystycznym dla tego artysty stylu, trafnie odnosi się do historii niesłusznie skazanego Tomasza Komendy. Pytania o uczciwość, wolność, sprawiedliwość nasuwają się niemal każdemu, kto poznał historię niesłusznie skazanego niewinnego człowieka. Ballada Kazika, nawiązująca w brzmieniu do najlepszych albumów Kultu, wpisuje się w klimat obrazu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, który trafi na ekrany już wkrótce.

Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Jacka Kościuszki, wykorzystujący ujęcia z filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Polecane

Share This