25-lecie Kapitana Nemo


2009.11.24

opublikował:

25-lecie Kapitana Nemo

Kapitan Nemo, czyli  Bogdan Gajkowski, jest przedstawicielem elektronicznej odmiany rocka. Artysta, z okazji obchodzonego właśnie 25-ciolecia działalności artystycznej zaprasza na koncert przełomu, którym podsumuje  minione ćwierćwiecze oraz zapoczątkuje nowy etap.

Muzycznie możemy się spodziewać odświeżonych wersji znanych przebojów z dorobku Kapitana Nemo jak i kilku utworów premierowych.

Juliusz Verne tworząc postać Kapitana Nemo planował, że będzie to Polak. Powstaniec z rozgrabionej rozbiorami Polski. Jednak pod wpływem wydawcy (obawiającego się skomplikowanych stosunków rosyjsko-francuskich) uczynił z niego Hindusa. I tak Nemo (z łac.: Nikt) stał się kimś innym. Do czasu.

W latach 80-tych zeszłego stulecia Kapitan Nemo powrócił w nowym wcieleniu. Jako Warszawiak. W skórze Bogdana Gajkowskiego. Tym razem Kapitan Nemo nie kierował Nautiliusem, lecz popularnym zespołem zaliczanym do nurtu new romantic. Sławę przyniosły mu w 1985 roku takie numery jak: Twoja Lorelei, SOS dla planety czy Zimne Kino. Dziś Kapitan Nemo nazywany jest prekursorem polskiego elektro:)

W 1992 Nemo zszedł ze sceny. Powrót – dość dziwny – nastąpił dziesięć lat później. Od tego czasu wystąpił w Warszawie trzy razy. Ostatni raz w zeszłym roku właśnie w CDQ.

Dla pierwszych 100 gości artysta przygotował upominek w postaci płyty z nową wersją utworu „Twoja Lorelei”

CDQ / Warszawa

Kapitan Nemo

Suport: Wiktor SKOK27 listopada

Start: 21:00

Wstęp 20 zł / zaproszenia do odbioru w klubie CDQ

Polecane

Share This