25. Pol’and’Rock Festival z kolejną zagraniczną gwiazdą

Najpiękniejszy festiwal na świecie systematycznie rozbudowuje line-up.


2019.02.18

opublikował:

25. Pol’and’Rock Festival z kolejną zagraniczną gwiazdą

foto: WOŚP

To już tradycja, że w poniedziałki poznajemy kolejne gwiazdy tegorocznego Pol’and’Rock Festivalu. Bieżący tydzień nie jest wyjątkiem od tej reguły i WOŚP ogłosiło właśnie, że do Kostrzyna nad Odrą przyjedzie amerykańska formacja Black Stone Cherry.

Członkowie pochodzącego z Edmonton w stanie Kentucky kwartetu wychowali się na muzyce tworzonej przez ojców gatunku takich jak: Creamm, Led Zeppelin, Muddy Waters, czy Faces. W swoim najświeższym wydawnictwie zatytułowanym „Family Tree”, kapela Black Stone Cherry składa hołd klasycznemu rock’n’rolowemu graniu z lat 70-tych ubiegłego wieku. „Family Tree” to potężny wehikuł dla drapieżnego rock’n’rolla rodem z samego południa Stanów Zjednoczonych.

Udało nam się złapać pana Boga za nogi! Dotarliśmy do nieodkrytych jak dotąd pokładów naszej kreatywności, udało nam się rozpalić ogień, jakiego wcześniej nie znaliśmy – mówi z uśmiechem gitarzysta Ben Wells. – Ta płyta prezentuje nasze muzyczne inspiracje i w jaki sposób łączymy je, by stworzyć coś wyjątkowego – to nasze autorskie podejście do rockowego brzmienia rodem z południa Stanów Zjednoczonych – dodaje perkusista John Fred Young.

Na koncie Black Stone Cherry znajduje się pięć doskonale przyjętych przez krytyków albumów i jedna bardzo ciepło przyjęta epka z muzyką bluesową. Kapela wystąpiła na wyprzedanych koncertach dla publiczności liczącej 12 000 widzów, wspięła się na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii i występowała na tych samych scenach co zespoły takie jak Def Leppard, Lynyrd Skynyrd, Bad Company, Mötorhead, czy ZZ Top.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. ogłoszeni już Skunk Anansie, Ziggy Marley, Avatar i Acid Drinkers.

Polecane