27. finał WOŚP za nami. Kolejna imponująca kwota

Przez 27 lat Orkiestra zebrała ponad miliard złotych.


2019.01.14

opublikował:

27. finał WOŚP za nami. Kolejna imponująca kwota

foto: WOŚPFoto: A. Rawicz

Zakończył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który dzięki zgromadzonej kwocie 92 143 798 PLN już teraz przeszedł do historii! Radość podsumowań przerwała jednak tragiczna wiadomość o ataku na Prezydenta Gdańska — Pawła Adamowicza.

Wiadomość szokująca, wręcz nieprawdopodobna (…). Pozwoliliśmy sobie na słowo do wszystkich tych, którzy nas oglądają i którzy uczestniczą w tym Finale. Pozwoliliśmy sobie na coś, co już raz kiedyś robiłem z Najpiękniejszego Festiwalu Świata trzy lata temu. Przypominacie sobie zamach, kiedy terrorysta wjechał tirem w spacerujących na promenadzie w Nicei? Zginęli ludzie przez tę spiralę nienawiści. Wtedy zatrzymaliśmy cały festiwal. Byliśmy jedynymi ludźmi na świecie, którzy na rozkręconym do maksymalnych granic radości Festiwalu, pokazali rzecz niezwykłą: 120 tysięcy ludzi uniosło kartki nad swoimi głowami w kolorze czerwonym, białym i niebieskim i odegraliśmy także hymn Francji. Na ten krótki moment zatrzymaliśmy Festiwal i na krótko dzisiaj zatrzymaliśmy Finał. Życie pisze różne scenariusze i taki napisało dzisiaj. Nie wahamy się aby zmienić nastrój, aby o tym mówić czy sprzeciwić się temu — zaapelował w czasie konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Paweł Abramowicz przeżył operację, ale lekarze informują, że jego stan jest ciężki.

Nieodłączną częścią każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest “światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni prosto z warszawskiego Placu Defilad przy PKiN, gdzie mieści się miasteczko WOŚP. W tym roku wydarzenie miało charakter wyjątkowy — po raz pierwszy, zamiast sztucznych ogni, niebo rozjaśnił pokaz laserowy. Wprowadzona zmiana jest wynikiem apelu wystosowanego w grudniu przez Jurka Owsiaka o wprowadzenie globalnego zakazu strzelania fajerwerków na dziko.

Zrobiliśmy wszystko, aby było pięknie i atrakcyjnie i by zawierało to wszystko, co było w prośbach ludzi, którzy mają swoich czworonożnych przyjaciół — przyznał w czasie wieczornej konferencji prasowej Jurek Owsiak.

27. Finał WOŚP — podsumowanie

Koncerty na Placu Defilad w Warszawie zakończył występ zespołu Nocny Kochanek. Na scenie zaprezentowało się łącznie 14 zespołów, jednak ostatnie dźwięki 27. Finału wybrzmiały w studiu, gdzie Jurek Owsiak podziękował wszystkim, którzy wsparli i zaangażowali się w jego tworzenie.

Tradycyjnym zwieńczeniem Finału były licytacje Złotych Kart i Złotych Serduszek. Udało się je wylicytować za następujące sumy:

Złota Karta nr 1 została wylicytowana przez ITA TOOLS za kwotę 123 456 złotych.

Złote Serduszko nr 1 zostało wylicytowane przez Bio-Gen Łódź za 1 200 000 złotych.

Do końca miesiąca trwają aukcje charytatywne, w które zaangażowani są m.in. artyści. Zestawienie najciekawszych wystawianych przez nich przedmiotów znajdziecie tutaj.

Polecane