28. finał WOŚP za nami. Deklarowana kwota z rekordem


2020.01.13

opublikował:

28. finał WOŚP za nami. Deklarowana kwota z rekordem

fot. WOŚP

Zakończył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarowana kwota na zakończenie finału to 115 362 894 zł. To o ponad 20 mln więcej niż przed rokiem, kiedy kwota deklarowana na zakończenie finału wynosiła 92 143 798 PLN. Ostatecznie w ubiegłym roku uzbierano 175 938 717,56 zł. Czy w 2020 uda się pobić ten wynik? Tego dowiemy się za kilka tygodni.

Podczas wczorajszego finału nie zabrakło elementu solidarności z Australią, której wielką flagę rozłożono nad głowami uczestników finału odbywającego się na Placu Bankowym w Warszawie. Nie zabrakło również australijskiego hymnu.

Kulminacją każdego finału jest rozpoczynające się o 20:00 Światełko do Nieba. Na ten moment każdego roku czekają setki tysięcy wolontariuszy i darczyńców. To chwila, w której tysiące świateł mknie do nieba. W tym roku Światełko rozpoczęło się w Gdańsku. Jurek Owsiak rozpoczął je słowami: – Łączymy się teraz z Gdańskiem i czekamy na ważne słowa i ważne wspomnienia. Pamiętajcie, że ten dzień jest po to, abyśmy mogli być razem!

Na scenie przed Europejskim Centrum Solidarności rozbrzmiał utwór „Sound of silence”, który przed rokiem stał się nieoficjalnym hymnem gdańskiej żałoby po śmierci Pawła Adamowicza.

Na warszawskim Placu Bankowym Światełko do Nieba miało formę pokazów laserowych i pirotechnicznych. Podobnie jak w ubiegłym roku, odbyło się bez głośnych fajerwerków.

Zgodnie z tradycją, późnym wieczorem odbyła się licytacja Złotych Serduszek i Złotych Kart. Złota Karta nr 1 została wylicytowana przez ITA TOOLS za kwotę 44 444 zł Złote Serduszko nr 1 zostało wylicytowane przez Bio-Gen Łódź za kwotę 250 000 zł.

Polecane

Share This