2Pac w nieznanym wywiadzie: „Nie chcę walk i kłótni”


2016.09.21

opublikował:

2Pac w nieznanym wywiadzie: „Nie chcę walk i kłótni”

foto: mat. pras.

W 1996 roku, sześć miesięcy przed tragiczną śmiercią, Tupac Shakur udzielił wywiadu Kevinowi Powellowi, aktywiście i osobowości telewizyjnej. Treść rozmowy poznaliśmy dopiero teraz, po dwudziestu latach. Tekst opublikował magazyn „Vibe”.

W wywiadzie 2Pac zwrócił uwagę na różnice dzielące społeczność białych od Afroamerykanów. Zdaniem rapera ci pierwsi nie są w stanie zrozumieć niektórych postaw i zachowań czarnoskórych – i dlatego hip-hopowy konflikt między Zachodnim i Wschodnim Wybrzeżem, toczący się w połowie lat 90., zawsze będzie dla nich czymś obcym.

„Tak po prostu jest. Nie zadajesz się z nami”, mówi Powellowi 2Pac. Co istotne, jego rozmówca sam jest Afroamerykaninem. Shakur najwyraźniej jednak uznawał, że dziennikarz obraca się na co dzień wśród białych i żyje ich problemami.

„Żyjesz inaczej niż my. Jesteśmy braćmi, ale nie jesteśmy tacy sami”, kontynuuje Pac. „A ja nie chcę walk, nie chcę kłótni. Chcę po prostu zarabiać moje pieniądze. Chyba nie myślisz, że będę całował i przytulał wszystkich wokół tylko po to, żeby poczuli się lepiej. Nie znaczy to, że jest jakiś beef. Gdyby był, wszyscy by dobrze o tym wiedzieli”.

Polecane

Share This