3 x Kuba Badach na Dzień Kobiet


2012.03.03

opublikował:

3 x Kuba Badach na Dzień Kobiet

„Tribute To Zaucha” to koncerty utworów polskiej legendy muzycznej Andrzeja Zauchy w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Koncerty odbędą się 7 marca w Warszawie, 8 marca w Chorzowie i 10 marca w Poznaniu.

7 marca, o godz. 20.30, Kuba Badach wraz z zespołem pojawi się na kameralnym koncercie w warszawskim klubie Goryl We Mgle. Liczba miejsc ograniczona jest do 100. 8 marca o godz. 19.00 razem z kwartetem smyczkowym High Quality Quartet zagości w Chorzowskim Ośrodku Kultury. 10 marca o godz. 20.00 zaśpiewa w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Kameralna l`Autunno.

Materiał, który zostanie zaprezentowany podczas koncertów, znajduje się na płycie Kuby Badacha „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”.

„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…”

Kuba Badach

Skład zespołu :

Kuba Badach – wokal

Jacek Piskorz – piano

Marcin Górny – piano

Przemysław Maciołek – gitara

Grzech Piotrowski – saksofon

Michał Barański – kontrabas

Robert Luty – perkusja

Kuba Badach

Kuba Badach (ur. 24 sierpnia 1976) — wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem.

Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Wokalista Roku.

Polecane

Share This