300 milionów Malika Montany


2023.05.30

opublikował:

300 milionów Malika Montany

fot. mat. pras.

W marcu na rynku pojawił się nowy album Malika Montany „Adwokat Diabła”. Artysta imponuje nie tylko listą zaproszonych na niego gości, ale również wynikami. Przypomnijmy – fizyczne wydanie krążka było dostępne jedynie w formie boksów wycenionych na 250 i 450 zł. Taki ruch na pewno wpłynął na liczbę sprzedanych egzemplarzy wydawnictwa (raper nie zdradza, ile płyt się sprzedało), mimo to dzięki olbrzymiej popularności w serwisach streamingowych dwupłytowy album Malika osiągnął już status poczwórnie platynowej płyty.

„Adwokat Diabła” w drodze po diament pokonuje kolejne progi popularności. Malik pochwalił się dziś nie lada osiągnięciem – łączna liczba streamów utworów z jego nowego wydawnictwa przekroczyła 300 mln. To oczywiście w dużej mierze zasługa publikacji hitowych singli na długo przed premierą całości. Mający 46 mln streamów na Spotify „Jetlag” ukazał się w lutym 2022, „Rundki” (32 mln) to numer z maja 2020, a „3 telefony (21 mln) z listopada 2021.

Album Malika nie jest pierwszą polską płytą, która przekroczyła 300 mln streamów na Spotify. Wcześniej takiej sztuki dokonali m.in. Mata z „Młodym Matczakiem” i SB Maffija z „Hotelem Maffija 2”.

Polecane

Share This