33 gości i wielki koncert z udziałem Fat Joe – DJ Decks mówi nam o nadchodzacym mixtapie


2016.03.01

opublikował:

33 gości i wielki koncert z udziałem Fat Joe – DJ Decks mówi nam o nadchodzacym mixtapie

Poznaliśmy wreszcie datę premiery nowego wydawnictwa DJ-a Decksa. Wyczekiwany przez fanów „Mixtape vol. 5” ukaże się 2 września nakładem Fonografiki. Na płycie pojawi się imponująca liczba 33 gości. To chyba rekord – śmieje się DJ Decks. Ale szczerze mówiąc kompletnie nie brałem tego pod uwagę, choć mam świadomość, że to jedna z produkcji, na której pojawi się najwięcej raperów – dodaje. Na wydawnictwo oprócz krążka złoży się także ilustrujący całą historię komiks autorstwa Konrada „Mehesa” Kowala z koka-studio.pl. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Ten Typ Mes, O.S.T.R., Sokół, Pih, VNM, Słoń, Kuba Knap, Pyskaty, Pono, KęKę czy Ero i Kosi z JWP.

Warto zaznaczyć, że na piąty krążek Decksa musimy czekać wyjątkowo długo. „Mixtape vol. 4” ukazał się w 2008 roku. Prace nad nadchodzącym wydawnictwem ruszyły w 2013. Jako pierwsi swój kawałek na nadchodzący mixtape nagrali Bezczel, Cira i Poszwix. Zaproponowałem im, żeby wymyślili bohatera i historię. Początkowo miałem pomysł, żeby zrobił to jakiś scenarzysta, żeby gotową historię podzielić na 12 części, wysłać do raperów poszczególne części scenariusza i poprosić, żeby napisali coś pod to. Nie bardzo się to jednak udało, spośród kilku propozycji scenariusza całości, które dostałem, żadna nie przypadła mi do gustu, dlatego podjąłem decyzję, że zrobimy to inaczej. Bezczel, Cira i Poszwix zaczęli historię typa, następni dopisywali do niej dalszy ciąg. Raperzy z trzeciego kawałka zaczynali tam, gdzie skończył się drugi i tak aż do końca. Każdy dopisywał swoją część w oparciu o to, co wydarzyło się wcześniej – wyjaśnia artysta.  To właśnie realizacja tej wizji sprawiła, że materiał powstaje tak długo. Nie mogłem wysłać muzyki jednocześnie do wszystkich i czekać na zwrotki. Teksty do poszczególnych utworów mogły powstawać dopiero, kiedy poprzednie były skończone. Praca wyglądała więc inaczej niż przy klasycznej producenckiej płycie. Kiedy rozmawialiśmy z DJ-em Decksem, całość była już prawie gotowa. Został jeszcze jeden numer, który ma być singlem. Pojawi się w nim Paluch. To będzie pierwszy utwór na płycie, chcemy, żeby to było coś na kształt trailera, który wprowadzi w historię, ale jednocześnie niczego nie zdradzi. Nie wiem jeszcze, jak to zrobimy – śmieje się producent.

Niedługo po premierze mixtape`u, 7 października w poznańskiej hali Arena odbędzie się wyjątkowy koncert promujący wydawnictwo DJ-a Decksa. Oprócz każdego z 33 gości „Mixtape`u vol. 5” pojawi się na nim także gwiazda ze Stanów – Fat Joe. Będzie to jedyny występ artysty w Polsce. Tak, to duża rzecz – cieszy się artysta. Decks zdradza też, jaki ma pomysł na planowany koncert. Chciałbym to zrobić niekonwencjonalnie. Na początku każdy grałby jakiś swój hit, potem z drugiej strony wchodziłby ktoś inny i wykonywał coś swojego, potem kolejna osoba. Chcę, żeby to leciało bez przerwy, żeby publika była non stop na pełnych obrotach. Każdy poleci swoimi klasykami, do tego będą wszystkie utwory z mixtape`u. Będzie ogień. Sprzedaż pierwszej puli biletów (500 sztuk) na październikowy koncert ruszy w poniedziałek. Ich cena będzie wynosić 59 złotych. Kolejny 1000 biletów będzie już za 79 złotych. Szczegóły znajdziecie na fanpage`u DJ-a Decksa.

Do premiery „Mixtape`u vol. 5” pozostało jeszcze ponad pół roku. Im bliżej początku września, tym więcej będziemy wiedzieć na temat wydawnictwa i towarzyszącemu mu koncertowi. Gośćmi DJ-a Decksa na scenie będą:

Fat Joe

Paluch

Cira

Poszwix

Bezczel

Obywatel MC

RDW

Brahu

Rufuz

Małach

Koras

Fu

Juras

Pono

Kuba Knap

Stasiak

Ten Typ Mes

KęKę

Lukasyno

Kali

Ero

Kosi

Ry23

Śliwa

Gandzior

VNM

Kaczor

Oxon

Słoń

Sarius

Pyskaty

Sokół

Pih

O.S.T.R.

Kroolik Underwood

Polecane

Share This