50 dj-ów z Europy w Warszawie


2009.05.21

opublikował:

50 dj-ów z Europy w Warszawie

19 i 20 czerwca na warszawskim Żoliborzu ponad 50 DJ-ów z całej Europy zaprezentuje szeroką rangę gatunków muzyki klubowej: od techno, electro czy house po hip-hop, disco oraz funk. Na 4 scenach wystąpią najwieksze gwiazdy muzyki klubowej jak Olav Basoski i Cut Killer oraz legenda z Niemiec – Westbam.

WestBam, nazywany również papieżem muzyki techno jest jednym z najbardziej popularnych niemieckich DJ-ów. Posiada wytwórnię płytową Low Spirit Recordings i jest organizatorem popularnych w całej Europie festiwali Mayday. Wydał 27 albumów, ostani z nich Do You Believe In The Westworld z promującym go singlem Bang The Loop ukazał się w 2005r.

Cut Killer jest jedną z kluczowych postaci kultury Hip Hop i postrzegany jest jako wzór zarówna dla starszych jak i młodszych pokoleń. Zalicza się do prekursorów tej kultury we Francji. Skutecznie demonstrował swoje umiejętności wśród innych świetnych dj`ów na sławnych zawodach DMC. Był pierwszym który poszedł w ślady wczesnych pionierów Hip Hop`owych mixtapów, takich jak Kid Capri, Doo Wop, Ron G I Dj Clue. To ugruntowało imię Cut Killera w całej Francji, a później Europie.

Skrócony line-up festiwalu:Party House Stage (house/electro): Olav Basoski, Wet Fingers, Hory, Tenessee, Mike Polarny, Bartek Winczewski, Glasse, Adam Bekett, De Professionals, Maja, Matush, Levy

Cold Beats Stage (techno/minimal): Westbam, Komix, Black Art.,Optymist,Alan White, Nexy, Poziom-X, E-videns, Chris Da Break, Edd, Extase

Urban Stage (hip hop/funk): Cut Killer, Dtl, Def, Steez, Deszczu Strugi, Mini, Daniel Drumz, 600V, Feel X, Ojciec Karol & Spike, Krime, Bart, Cent

Easy Stage (house/chillout): Mild, Luck Wink, X-it, Samanta Koks, D’vision, Maceo Wyro, Bratos, Envee, Little Mike, Dudson.

WDJF będzie imprezą dla wszystkich, którzy cenią aktywny wypoczynek w plenerze – oprócz tętniących muzyką scen na terenie imprezy znajdzie się również strefa z boiskami, rozległe ogródki cateringowe, namiot chilloutowy i wiele innych atrakcji. Termin imprezy – 19 i 20 czerwca – sprawi, że będzie to najlepsze miejsce do dwudniowego celebrowania rozpoczynającego się lata!

Dojazd

Zachęcamy wszystkich, którzy wybierają się na WDJF do korzystania ze środków transportu miejskiego – wejście na teren imprezy znajduje się przy Centrum Olimpijskim, zaledwie 500 metrów od metra Plac Wilsona. Gdyby ktoś jednak planował zabrać samochód – można go bezpiecznie zaparkować na parkingu Park&Ride Marymont. Organizatorzy przewidują podstawienie bezpłatnych autobusów, które po zakończeniu każdego dnia imprezy odwiozą uczestników pod dworzec centralny.

Warsztaty

Festiwal będzie nie tylko okazją do zabawy, ale też do nauki – przez pierwsze godziny imprezy każdy, kto znajdzie się na jej terenie będzie mógł wziąć udział w otwartych warsztatach DJ’skich prowadzonych przez najlepszych polskich artystów sceny klubowej – DJ Adamus, DJ Extase, czy mistrz świata DJ Eprom będą na wyciagnięcie ręki.

Już teraz można wypróbować swoich sił za konsolą. Zapraszamy na Warsztaty Dj’skie w przestrzeni miejskiej Warszawy. Pierwsze odbyly sie w poniedziałek 18 maja. Wujek Samo Zło oficjalnie rozpoczął cykl otwartych warsztatów DJ Szkoły w ramach Warsaw DJ Fest. Stacja Metra Centrum na 4 godziny zmieniła się w otwartą przestrzeń klubową, porywając przechodniów do wspólnej zabawy. Każdy mógł zapoznać sie z tajnikimi pracy DJ‘a i wykonywania muzyki klubowej. Do dyspozycji chętnych były miksery, gramofony, cd-playery i efektory. Prowadzącymi warsztaty byli Dj Adamus, Dj Levy, Dj X-it, Dj Spiro, Dj Mild, oraz Dj Saper. Pokazali oni jak miksować utwory, dopasować tempo, wykorzystać efektor, sampler i inne urządzenia. Kolejne terminy warsztatow DJ’skich podamy wkrotce.

Bilety dostępne są w cenach 49 zł za bilet jednodniowy oraz 79 zł za bilet dwudniowy . Więcej informacji o imprezie oraz możliwość zarezerwowania biletów na stronie http://www.warsawdjfest.pl/ oraz http://www.bileteria.pl/.

Polecane

Share This