60 utworów na 60. urodziny Madonny (playlista)


2018.08.16

opublikował:

60 utworów na 60. urodziny Madonny (playlista)

foto: mat. pras.

Choć w mediach nadużywa się słowa „ikona”, do Madonny pasuje ono idealnie. Gwiazda kończy dziś 60 lat i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was playlistę z 60 jej najlepszymi piosenkami. Nie sortujemy ich w kolejności od najgorszej do najlepszej, ale opowiadamy muzyczną historię Madonny alfabecznie, zaczynając od debiutanckiego singla „Everybody”, a kończąc na „Bitch I’m Madonna”, duecie nagranym z Nicki Minaj na płytę „Rebel Heart”.

W poniższej playliście znajdą się utwory z każdej z trzynastu płyt artystki, a także utwory nagrane m.in. na potrzeby soundtracków lub okolicznościowych wydawnictw. Madonna ma na koncie ponad 300 milionów sprzedanych płyt i jest jedyną kobietą w muzycznym świecie, która zarobiła na muzyce ponad miliard dolarów.

Przez lata wyznaczała trendy nie tylko w muzyce pop, ale także w modzie. Walczy o prawa kobiet i nigdy nie boi się mówić głośno tego, co myśli. Naczelna prowokatorka, autorka niezliczonej ilości skandali. Wokalistka, aktorka, kreatorka stylu, business woman. Królowa jest tylko jedna i jest nią właśnie Madonna.

Polecane

Share This