9.9.2009 – ważna data dla The Beatles


2009.08.08

opublikował:

9.9.2009 – ważna data dla The Beatles

Apple Corps Ltd. oraz EMI Music zapowiadają premierę cyfrowo zremasterowanych nagrań całego oryginalnego katalogu zespołu The Beatles! Kolekcja płyt w doskonałej jakości dźwięku ukaże się 9 września 2009.

Każda z płyt CD umieszczona będzie w replice oryginalnego brytyjskiego opakowania, włącznie z rozszerzonymi książeczkami zawierającymi zarówno oryginalne jak i nowe informacje oraz rzadko publikowane zdjęcia. Przez krótki okres czasu dostępne będą wersje płyt wzbogacone o krótki film dokumentalny dotyczący danego albumu. Równolegle z albumami światło dzienne ujrzą dwa nowe kolekcjonerskie boxy The Beatles oraz długo oczekiwana gra wideo pod tytułem „The Beatles: Rock Band”.

Przez ponad cztery lata, w należącym do EMI studio przy Abbey Road w Londynie i przy wykorzystaniu najnowszej technologii nagrywania, sprzętu studyjnego oraz zachowaniu autentyczności i spójności oryginalnych nagrań analogowych, członkowie oddanego zespołu inżynierów pracowali nad remasteringiem nagrań albumów The Beatles.

Kolekcja zremasterowanych płyt składa się z 12 albumów stereo zawierających teksty utworów i projekty graficzne identyczne z oryginalnymi płytami wydanymi w Wielkiej Brytanii oraz materiał z trasy koncertowej „Magical Mystery Tour”, który stał się częścią głównego katalogu The Beatles, kiedy po raz pierwszy wydano albumy na CD w 1987 roku.

Dodatek do kolekcji stanowią dwie części „Past Masters Vol. I” i „Past Masters Vol. II” wydane jako podwójne CD. Nigdy wcześniej pierwsze cztery albumy Beatlesów nie były dostępne w stereo w całości na płytach CD. Te 14 albumów, wraz z kolekcją materiałów dokumentalnych na dodatkowym DVD, ukaże się w sprzedaży również w formie boxu.

W każdym nowowydanym CD znajdą się książeczki zawierające szczegółowe informacje dotyczące nagrań zespołu. Do każdego albumu, z wyjątkiem zestawu „Past Masters”, dołączone są nowo wyprodukowane mini-filmy dokumentalne w formacie QuickTime, dotyczące produkcji każdego albumu. Materiały te zostały wyreżyserowane przez Boba Smeatona i zawierają archiwalne materiały filmowe, unikalne zdjęcia i nigdy wcześniej niepublikowane nagrania studyjne rozmów prowadzonych przez członków The Beatles, oferujące wyjątkowy i bardzo osobisty wgląd w atmosferę panującą w studiu nagraniowym.

Drugi kolekcjonerski zestaw płyt, również ukazujący się w formie boxu – „The Beatles in Mono” obejmuje wszystkie nagrania The Beatles, jakie wyprodukowano celem wypuszczenia ich na rynek w wersji mono. Zestaw zawiera 10 albumów z oryginalnymi ścieżkami mono plus dwie dodatkowe płyty mono.

Wyjątkowy dodatek stanowi wersja mono płyt „Help!” i „Rubber Soul”, obejmujących także oryginalne produkcje stereo z 1965 roku, które nie zostały wcześniej wydane na CD. Albumy te będą mieć postać płyt CD będących mini-winylowymi replikami oryginalnych krążków, wraz z oryginalnymi wkładkami i zachowanymi projektami graficznymi etykiet.

Albumy stereo – dostępne pojedynczo lub w formie boxu

Please Please Me* (CD po raz pierwszy w wersji stereo)

With The Beatles* (CD po raz pierwszy w wersji stereo)

A Hard Day`s Night* (CD po raz pierwszy w wersji stereo)

Beatles For Sale* (CD po raz pierwszy w wersji stereo)

Help!*

Rubber Soul*

Revolver*

Sgt. Pepper`s Lonely Hearts Club Band* (zawiera info z 1987 roku oraz nowe intro sporządzone przez Paula McCartneya)

Magical Mystery Tour*

The Beatles*

Yellow Submarine* (zawiera oryginalne informacje z wydania w Stanach Zjednoczonych)

Abbey Road*

Let It Be*

Past Masters (zawiera nowe informacje opracowane przez Kevina Howletta)

* CD zawiera mini-dokument w formacie QuickTime dotyczący albumu

Remasterowania płyt podjęli się: Guy Massey, Steve Rooke, Sam Okell, Paul Hicks i Sean Magee. Wszystkie CD zawierają oryginalną szatę graficzną płyt winylowych, informacje zawarte w książeczce dołączonej do płyty, a także obszerny zbiór archiwalnych zdjęć. Dodatkowe informacje historyczne przygotowane zostały przez Kevina Howletta i Mike’a Heatley. Informacje na temat nagrań przygotowali Allan Rouse i Kevin Howlett.

The Beatles in Mono – wyłącznie jako zestaw w postaci boxu:

Please Please Me

With The Beatles

A Hard Day`s Night

Beatles For Sale

Help! (CD zawiera też oryginalny miks stereo z 1965 roku)

Rubber Soul (CD zawiera też oryginalny miks stereo z 1965 roku)

Revolver

Sgt. Pepper`s Lonely Hearts Club Band

Magical Mystery Tour

The Beatles

Mono Masters

mono miks po raz pierwszy na CD

Remasterowania płyt mono podjęli się: Paul Hicks, Sean Magee, Guy Massey i Steve Rolke. W zestawie znajdują się albumy wraz z esejem napisanym przez Kevina Howletta.

Polecane

Share This