90 kolejnych pozwów przeciwko Travisowi Scottowi i organizatorom Astroworld


2021.11.13

opublikował:

90 kolejnych pozwów przeciwko Travisowi Scottowi i organizatorom Astroworld

Foto: @cgm.pl / @piotr_tarasewicz

Prawnicy reprezentujący ponad 200 osób biorących udział w Astroworld poinformowali, że złożyli kolejnych 90 pozwów przeciwko Travisowi Scottowi i firmie Live Nation organizującej imprezę.

Ben Crump, prawnik do spraw obywatelskich, który reprezentuje ponad 200 osób powiedział, że pozwy dotyczą obrażeń, których doznali jego klieci podczas festiwalu – chodzi o obrażenia zarówno fizyczne jak i psychiczne.

– Nikt nigdy nie powinien umrzeć od tego, że poszedł na koncert. W tym procesie nie chodzi tylko o wymierzenie sprawiedliwości, ale o upewnienie się, że promotorzy i organizatorzy zrozumieją, że nigdy więcej nie może dojść do takiej sytuacji w przyszłości.

SPRAWDŹ TAKŻE: Travis Scott, Drake i organizatorzy Astroworld pozwani w związku z tragedią na festiwalu

Prawnik Alex Hillard oskarżył promotorów o „kryminalne zaniedbania”, brak planu awaryjnego, odpowiedniego personelu medycznego i sprzętu.

– Mówimy o największym organizatorze i promotorze koncertów na świecie. Kiedy dochodzi do tragedii na taką skalę, musimy mówić o przestępstwie a nie wypadku – dodał Hillard.

Przypomnijmy, że na początku tygodnia prawnik Travisa Scotta, Edwin McPherson powiedział, że raper nie był świadomy sytuacji, która wydarzyła się podczas koncertu. Wiadomości o tragedii dziejącej się pod sceną nigdy nie dotarła do Scotta będącego na scenie.

– Travis, tak naprawdę nie rozumiał co się wydarzyło do następnego poranka – przyznał McPherson.

Po tragicznych wydarzeniach gospodarz Astroworld złożył kondolencje rodzinom zmarłych i zapewnił, że jako organizator w pełni wspiera działania policji prowadzącej śledztwo, a także zadeklarował, że współpracuje ze społecznością Houston, by „leczyć i wspierać rodziny w potrzebie”.

Polecane

Share This