A gdyby Słonia oskarżyć na podstawie tekstów?

Raper komentuje sprawę Bonusa RPK.


2018.07.27

opublikował:

A gdyby Słonia oskarżyć na podstawie tekstów?

fot. mat. pras.

Słoń jest kolejnym raperem stojącym #MuremZaBonusem. Artysta komentuje na Instagramie fakt używania przez prokuraturę tekstów Bonusa jako dowodów przeciwko niemu.

Bonus RPK został w ubiegłym tygodniu skazany na karę pięciu i pół roku pozbawienia wolności oraz obowiązek zwrócenia 450 tysięcy złotych, które raper rzekomo miał zarobić na handlu narkotykami.

Podczas rozprawy prokurator powoływał się m.in. wersy z kawałka „60-tka”: “Kapuś, kapuś, inaczej sześćdziesiątka / Bez skrupułów sprzeda najlepszego ziomka / Kapuś, kapuś, jen***a ściera / Grał gangstera, dziś ma status frajera”. To właśnie zeznania tzw. 60-tki, czyli małego świadka koronnego pogrążyła Bonusa.

Kto jest bardziej wiarygodny?

Jeden skruszony bandyta, który przyznaje się do popełnianych przez niego przestępstw, bez skrupułów pomawia 100 osób i robi to tylko i wyłącznie dla dobra własnej dupy!!! Teraz on sobie z uśmiechem na twarzy lata po wolności, a ja muszę iść do pierdla!!! Jakby tego było mało, chcą zabrać mi to, na co pracowałem długie lata, prowadząc legalnie firmę odzieżową, tworząc muzykę i pomagając przy tym innym… – pisał kilka godzin po usłyszeniu wyroku Bonus.

Świadek, który mnie pomawia, to recydywista, przy którym w dniu zatrzymania znaleźli kilka sztuk ostrej broni, którą trzymał na swoim balkonie, czyli w moim mniemaniu był gotów nawet kogoś zabić. Kto jest bardziej wiarygodny? Ja, pierwszy raz karany, gdzie przy mnie nigdy nic nie znaleziono, czy on, stary rozpruty cwaniak, który przyznaje się nawet do ciężkich porwań? – pytał retorycznie artysta.

Co by się stało, gdyby innych artystów sądzić na podstawie ich tekstów? Słoń wspomina utwór „Karol Kot” z poszerzonej wersji albumu Świetlików „Las putas melancólicas” zatytułowanej „Las putas melancólicas y exlusivas”. – Kawałek opisywał seryjnego mordercę z Krakowa, Karola Kota. Oni po prostu nagrali o tym kawałek. I może by trzeba to zgłosić do prokuratury, bo oni mogą coś wiedzieć i zatajać w tej sprawie. Przecież nagrali o tym piosenkę – proponuje Słoń.

„Boję się, że zostanę skazany na podstawie tekstów kawałków”

Druga rzecz, jeszcze głupsza niż to, co powiedziałem, to jest historia Zdzisława Marchwickiego, który był domniemanym seryjnym mordercą kupę lat temu. Został skazany, pomimo że nie było zasadniczo żadnych dowodów. Mało tego, po latach wyszło, że dowody były spreparowane. Historia fatalna, która działa się kupę lat temu w systemie komunistycznym – mówi raper. – I zgadnij, co się teraz dzieje. Typ pokazał na Bonusa palcem. Nie ma dowodów, są teksty piosenek. Ja to mówię na głos i nie wierzę, że mówię tak debilną rzecz na głos. Naprawdę.

Słoń ma świadomość, że los Bonusa RPK może spotkać także jego. – Ta sytuacja jest przerażająca. Ja się tego, bez kitu, boję. Nie boję się tego, że podejdzie do mnie jakiś zbir na ulicy i mi roz***rdoli łeb cegłą, bo to się może stać wszędzie. Ja się boję tego, że zostanę prawnie skazany na podstawie tekstów kawałków. Bez żadnych dowodów, bez niczego. Bo ktoś pokazał na mnie palcem.

To jest chore, to jest pop***dolone, to jest pozbawione wszelkiej moralności i logicznego myślenia. Nie wiem, dlaczego taka rzecz ma miejsce. To jest wbrew prawu. Tak jak Bonus mam własną działalność, płacę podatki. To mi się może stać, to się może stać każdemu z nas – przestrzega raper.

 

#muremzabonusem

Post udostępniony przez braindeadslon (@braindeadslon)

Polecane