A Perfect Circle pierwszy raz w Polsce!


2018.04.24

opublikował:

A Perfect Circle pierwszy raz w Polsce!

foto: Tim Cadiente

Doczekaliśmy się! 15 grudnia w TAURON Arenie Kraków wystąpi A Perfect Circle. Będzie to pierwszy koncert zespołu Billy’ego Howerdela i Maynarda Jamesa Keenana w naszym kraju. Bilety trafia do sprzedaży 25 kwietnia i będą dostępne na Eventim.pl. Koncert będzie częścią trasy promującej wydany w piątek album „Eat the Elephant”. Występ w Krakowie będzie jednym z zaledwie dziewięciu koncertów, które zespół da podczas jesiennej trasy po Europie. Organizatorem imprezy jest Metal Mind Productions.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Stojące kat. 1 (płyta stojąca) – 240 / 260 zł
Stojące kat. 2 (early entrance) – 300 / 320 zł
Siedzące kat. 1 – 270 / 290 zł
Siedzące kat. 2 – 210 / 230 zł

A Perfect Circle to amerykańska supergrupa, której początki sięgają 1999 roku, a jej historia powiązana jest z formacją TOOL. Zespołowi przewodzi dwójka znakomitych muzyków, gitarzysta Billy Howerdel oraz James Maynard Keenan, wokalista TOOL i Puscifer. Zespół zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która przez wielu uznana została za jedną z najbardziej przełomowych płyt w historii rocka alternatywnego. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity jak np. „Judith” czy „3 Libras”, a w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty. Kolejny krążek „Thirteenth Step” premierę miał 3 lata później, płyta ugruntowała pozycję zespołu na muzycznej scenie i pokazała, że nie jest to tylko jednorazowy projekt lidera Tool.

W 2004 ukazał się album „eMOTIVE”, który zawierał zbiór 12 coverów o antywojennej wymowie. Po wydaniu tej płyty działalność A Perfect Circle została zawieszona. Keenan skupił się nad nowym krążkiem swojej macierzystej formacji oraz na pozamuzycznych pasjach, natomiast Howerdel stworzył nowy muzyczny projekt, Ashes Divide. Do aktywności koncertowej zespół A Perfect Circle powrócił w 2010 roku, a w późniejszych latach jeszcze kilkakrotnie reaktywował się z okazji kolejnych występów. W kwietniu i maju zeszłego roku grupa wyruszyła w trasę po Ameryce, a tuż przed trasą ogłosiła podpisanie kontraktu na nowy studyjny album. Przy nowej płycie zespół wspomógł Dave Sardy (m.in. ZZ Top, Paolo Nutini, Royal Blood), a krążek promowały 4 znakomite single: „The Doomed”, „Disilliusioned”, „Talk Talk” oraz „So Long, and Thanks for All the Fish”. Płyta „Eat the Elephant” finalnie ukazała się 4 dni temu, 20 kwietnia.

Dyskografię formacji uzupełniają płyty: „aMOTION” (teledyski i remiksy utworów, 2004 r.), „Three Sixty” (kompilacja greatest hits, 2013 r.) oraz „A Perfect Circle Live: Featuring Stone and Echo” (box 5 CD + DVD, 2013 r.). Obecne obok Keenana i Howerdela zespół tworzą: perkusista Jeff Friedl (Puscifer, The Beta Machine), basista Matt McJunkins (m.in. Eagles Of Death Metal, Puscifer) oraz gitarzysta James Iha (Smashing Pumpkins), którego na europejskiej trasie zastąpi Greg Edwards (Failure, Autolux).

„Eat the Elephant” już zbiera doskonałe recenzje w mediach: „To jeden z najbardziej imponujących albumów, jakie dane wam będzie usłyszeć w tym roku” (Prog), „…piękny i mistrzowski…” (Planet Rock), „…z impetem otwiera drzwi, które już były rozwarte …cudownie mroczny” (Classic Rock), „po prostu fantastyczny, pięknie dopieszczony trzeci album” (Kerrang), a Music Week podsumowuje „A Perfect Circle to jeden z najbardziej kultowych zespołów rockowych”. Płyta dostępna jest w wielu formatach, w tym w wersji cyfrowej, CD, na 180-gramowym winylu, w boxie (CD + LP z kolekcjonerską talią kart do gry).

Zespół w Europie zagra tylko dziewięć koncertów, a trasa wygląda następująco:

02.12.18 – Glasgow, Academy
03.12.18 – Manchester, Victoria Warehouse
05.12.18 – Londyn, Wembley Arena
07.12.18 – Antwerpia, Lotto Arena
13.12.18 – Hamburg, Sporthalle Hamburg
15.12.18 – Kraków, TAURON Arena Krakow
16.12.18 – Wiedeń, Wiener Stadhalle
18.12.18 – Milan, Mediolanum Forum
19.12.18 – Rzym, Palalottomatica

Polecane

Share This