A Strange Hour with Alan Wilder & Paul Kendall w Łodzi


2010.02.10

opublikował:

A Strange Hour with Alan Wilder & Paul Kendall w Łodzi

Lidera projektu „Recoil” będziemy gościć w klubie „Wytwórnia” w Łodzi już 10 kwietnia 2010 roku.

Artyście towarzyszyć będzie uznany brytyjski realizator dźwięku, producent i kompozytor – Paul Kendall.

Przypomnijmy, że Wilder dołączył do Depeche Mode w 1982 roku, krótko po odejściu ówczesnego lidera tej grupy – Vince’a Clarke’a. Początkowo jego zadaniem było jedynie wspieranie Depeche Mode podczas występów na żywo.

Jednak z czasem uzyskał status pełnoprawnego członka zespołu i zaczął uczestniczyć w procesie tworzenia płyt tej legendarnej grupy, aż do 1995 roku, kiedy to postanowił opuścić jej szeregi i skoncentrować się na karierze solowej.

Jeszcze w drugiej połowie lat 80. muzyk powołał do życia projekt muzyczny o nazwie „Recoil”. Pod tym szyldem Alan nagrał sześć wyśmienitych albumów: „1 2” 1986, „Hydrology” 1988, „Bloodline” 1992, „Unsound Methods” 1997, „Liquid” 2000 i „subHuman” 2007. W kwietniu b. r. światło dzienne ujrzy najnowsza produkcja Recoil pt. „Selected”.

Na swoim koncie Wilder ma również współpracę z takimi artystami jak: Fred de Faye (Eurythmics), Cliff Hewitt (Apollo 440) and Dave McDonald (Portishead). Odpowiedzialny jest także za produkcję płyt innych wykonawców (m.in. Nitzer Ebb)

Bilety w cenie 50 zł (TicketPro)

Polecane

Share This