ABBA ponownie razem na scenie. Pierwszy raz od 30 lat

Share Tweet Grupa uczciła 50. urodziny. W minioną niedzielę w


2016.06.08

opublikował:

ABBA ponownie razem na scenie. Pierwszy raz od 30 lat

Grupa uczciła 50. urodziny.

W minioną niedzielę w Sztokholmie doszło do pierwszego scenicznego spotkania członków grupy ABBA od 30 lat. Artyści pojawili się na scenie, by uczcić 50-lecie pierwszego spotkania Bjorna Ulvaeusa, Benny’ego Anderssona. Kwartet, który tworzyły także Agnetha Faltskog i Anni-Frid (Frida) Lyngstad wykonał kilka największych przebojów, nie zgodził się za to na rejestrację występu. Z sieci regularnie usuwane są amatorskie nagrania wideo, pamiątką po niedzielnej uroczystości pozostają jedynie zdjęcia.

Zespół oficjalnie powstał w 1972 roku. Grupa wylansowała niezliczoną ilość hitów, jak choćby „Mamma Mia”, „Gimme, Gimme, Gimme”, „Waterloo” czy „Money, Money, Money”. ABBA sprzedała na całym świecie ponad 300 mln płyt.

Zespół, który swoją nazwę zawdzięcza pierwszym literom imion członków, spotkał się w tym roku po raz drugi. Kilka miesięcy temu artyści otwierali wspólnie restaurację Mamma Mia: The Party w Sztokholmie. Wówczas jednak nie wystąpili na scenie i nie wykonali ani jednej piosenki. Formacja rozpadła się w 1982 roku i mimo wielu próśb i ofert opiewających na setki milionów dolarów, nigdy nie wyraziła zgody na reaktywację.

ABBA. #björnobenny #b&b50 #thankyouforthemusic

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Per Sundin (@perurban)

 

Polecane