Abradab i Joka znowu razem!


2012.04.12

opublikował:

Abradab i Joka znowu razem!

Już za dziesięć dni na sklepowych półkach pojawi się najnowszy album Abradaba zatytułowany „extraVertik”. Album ma zaskoczyć żywymi instrumentami i gościnnym udziałem Śp. Pamięci Brata Joki.

Ta płyta to wycieczka po extraVertycznym świecie słów i dźwięków. Z pewnością zaskoczy brzmieniami żywych instrumentów i rymami miksującymi emocje i demony. Nie zabraknie mocnego zakrzywienia rzeczywistości rymem. Tytuł „extraVertik” idealnie odzwierciedla klimat krążka. Album nie powstał wyłącznie na bitach, dzięki kompozycjom muzyków z ekipy Abradaba, pozostając wyraźnie hip-hopowym, jest zdecydowanie zróżnicowany i odnosi się do różnych gatunków muzyki.


Potwierdziły się także środowiskowe plotki, że długo wyczekiwanym gościem na płycie będzie Ś.P. Brat Joka, który ostatnio z Dabem na albumie zarapował aż 7 lat temu. Kolejnym smaczkiem dla fanów jest współpraca z Kobasem Laksą, artystą który tworzył okładki Kalibra 44 i kilku solowych płyt Abradaba oraz np. teledysk do kultowego już numeru „Rapowe ziarno”. Płyta ukaże się nakładem Fonografiki 21 kwietnia.

extraVertik będzie piatym solowym albumem Abradaba. Poprzedni, „Abradabing” został wydany w 2010 roku, rok później otrzymując nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2011.

Polecane

Share This