AdMa zachęca do badania piersi


2020.03.08

opublikował:

AdMa zachęca do badania piersi

AdMa udostępniła na swoim profilu zdjęcie z poruszającym podpisem. Opisuje w nim historię kobiety, która prosi o modlitwę i pozytywne myśli. Dlaczego? Kobieta co dwa lata badała piersi – wykonywała mammografię oraz cytologię. Niestety, zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową i jest już po dwóch chemiach oraz operacji. Raperka zaapelowała do swoich fanek, żeby nie bagatelizować sprawy i zachęciła je do przebadania piersi.

Według statystyk mojego profilu większość z Was to młodzi ludzie mammografia jeszcze nas nie obowiązuje, ale są inne metody usg piersi koszt plus/minus 150 zł lub badanie na podczerwień. To ostatnie wykonywałam ostatnio u siebie w Listopadzie. Jest bezbolesne, urządzenie podświetla czerwonym światłem pierś, dzięki czemu widać wszystkie naczynia wewnątrz. Nowotwór zazwyczaj „kradnie” większą część naczyń by go odżywiały wtedy byłoby widać skupisko „żył” wokół jednego punktu – napisała AdMa.

Raperka zaznaczyła, że nie ma czego się wstydzić, bo tu chodzi o życie. Badanie piersi jest częścią bycia kobietą i trzeba to robić. Dodała też, żeby kochać kobiety cały rok, nie tylko od święta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Rak Piersi. Otrzymałam maila na skrzynkę od dojrzałej kobiety. Pisze, że prosi o modlitwę lub choć skierowanie cieplej myśli w jej kierunku. Badała się co 2 lata. Wykonywała zalecaną mammografię i cytologię. Uważała, że w ten sposób wypełnia obowiązki wobec własnego zdrowia. Dziś jest już po dwóch chemiach i operacji. Niestety okazało się, że nowotwór jest również w węzłach chłonnych, które będzie trzeba usunąć. Według statystyk mojego profilu większość z Was to młodzi ludzie mammografia jeszcze nas nie obowiązuje, ale są inne metody usg piersi koszt plus/minus 150 zł lub badanie na podczerwień. To ostatnie wykonywałam ostatnio u siebie w Listopadzie. Jest bezbolesne, urządzenie podświetla czerwonym światłem pierś, dzięki czemu widać wszystkie naczynia wewnątrz. Nowotwór zazwyczaj „kradnie” większą część naczyń by go odżywiały wtedy byłoby widać skupisko „żył” wokół jednego punktu. Koszt? U mnie był w cenie wizyty u ginekologa. Dziś jest Dzień Kobiet zbadaj proszę swoje piersi; zaopiekuj się swoją kobietą i wesprzyj ją by także wykonała badanie. Wstydzisz się? Nie ma czego to część ciała, którą należy pielęgnować jak buzię czy dłonie. Badać tak samo jak krew czy serce. Tu chodzi o życie w tym nie ma wstydu. To część bycia kobietą i nie ważne czy duże czy małe trzeba badać każde! Kochajcie kobiety przez cały rok nie tylko dziś. Życzenia możecie zostawić w komentarzu kwiaty możecie wysłać zawsze. Pisała Pierwsza Pierś w Polsce Mordo. Fot. @tomek_karwinski #rakpiersi #dzieńkobiet #womensday #raperka

Post udostępniony przez AdMa (@adma_exorientelux)

Polecane

Share This