Aerosmith nie przyjedzie do Polski. Zespół ponownie przekłada koncert

Wszystko przez pandemię koronawirusa


2021.02.23

opublikował:

Aerosmith nie przyjedzie do Polski. Zespół ponownie przekłada koncert

fot. Zack Whitford / mat. pras.

Chyba każdy z nas po cichu liczył, że w 2021 roku wszystko wróci do normalności i ponownie będziemy mogli spotkać się na festiwalach. Niestety, nic z tego i mamy przy tym złe wieści dla wszystkich fanów grupy Aerosmith. Zespół miał wystąpić 5 lipca tego roku w Tauron Arenie Kraków, ale koncert znów został przełożony. Winna temu wszystkiemu jest oczywiście trwająca pandemia koronawirusa. To już drugi raz, kiedy przesuwany jest przyjazd kultowego zespołu do naszego kraju. Pierwotnie miał on wystąpić w Krakowie 12 lipca 2020 roku, ale przez lockdown oraz obostrzenia związane z pandemią wszystkie imprezy masowe zostały odwołane i zakazane (zakaz trwa do teraz). Wiele osób sądziło, że w tym roku występ się odbędzie, ale niestety – po raz kolejny zmieniono daty europejskiej trasy Aerosmith. Fani muszą teraz uzbroić się w cierpliwość, bo Aerosmith przyjedzie do Polski dopiero w przyszłym roku. Nowa data koncertu w Tauron Arenie Kraków to 13 lipca 2022 roku.

Cały czas bacznie monitorujemy obecną, stale zmieniającą się, bezprecedensową sytuację. Biorąc pod uwagę, najistotniejsze dla nas, zdrowie, bezpieczeństwo i zadowolenie fanów, stało się jasne, że koncert Aerosmith zaplanowany na 5 lipca 2021 w Tauron Arenie Kraków nie będzie mógł się odbyć – przekazali organizatorzy i zaapelowali do fanów o zatrzymanie biletów.

SPRAWDŹ TAKŻE: Pol’and’Rock Festival spełnia muzyczne marzenia

Nie tak dawno odwołano odwołano dwa duże festiwale. W tym roku nie odbędą się festiwale Coachella oraz Glastonbury. Organizatorzy zmuszeni byli odwołać imprezę w zeszłym roku, a teraz po raz kolejny przekazali smutne wieści.

Pomimo naszych wysiłków, by poruszyć Niebo i Ziemię, stało się dla nas jasne, że po prostu nie będziemy w stanie zrealizować festiwalu – informują Emily i Michael Eavisowie, organizatorzy Glastonbury.

Tegoroczna Coachella miała odbyć się w dniach 9-18 kwietnia, ale wszelkie nadzieje przekreślił dr Cameron Kaiser z Riverside County Public Health. Pod koniec stycznia, wydał on specjalne rozporządzenie zabraniające organizacji jakichkolwiek imprez aż do maja. Jak twierdzi, tylko zakaz zgromadzeń pozwoli zahamować pandemię oraz falę zakażeń Covid-19.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane