Aerosmith wracają do Polski. Grupa świętuje 50-lecie istnienia


2019.12.06

opublikował:

Aerosmith wracają do Polski. Grupa świętuje 50-lecie istnienia

foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Świeżo po odbyciu serii fenomenalnych koncertów Deuces are Wild w Las Vegas amerykański grupa Aerosmith przyjedzie do Europy z trasą koncertową, będącą częścią obchodów 50-lecia istnienia. 2020 European Tour rozpocznie się w sobotę 13 czerwca w Mediolanie na iDays Festival. Grupa następnie odwiedzi takie kraje jak Szwajcaria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Austria, Wielka Brytania, Węgry, Dania, a całość trasy zwieńczy występ w niemieckim Mönchengladbach pod koniec lipca 2020.

Europejska trasa będzie mieć także polski przystanek – 12 lipca Aerosmith wystąpi w Tauron Arenie Kraków.

Ogólna sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 13 grudnia o godzinie 10:00 na stronie www.livenation.pl i www.Ticketmaster.pl. Przedsprzedaż Citi Handlowy rozpocznie się 11 grudnia o 9.00 i potrwa do 13 grudnia do 9.00. Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 12 grudnia o 10.00 na Ticketmaster.pl i potrwa do 13 grudnia do 10.00.

Jedyny w swoim rodzaju zespół Aerosmith w składzie: Steven Tyler (wokal), Joe Perry (gitara), Brad Whitford (gitara), Tom Hamilton (bas) i Joey Kramer (perkusja) to żywa legenda amerykańskiej muzyki, zespół, który sprzedał ponad 150 milionów albumów na całym świecie, zdobył niezliczoną ilość nagród, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame i osiągnął prawie wszystko, co można osiągnąć w branży muzycznej w ciągu piecu dekad od powstania.

Wpływ Aerosmith na muzykę rockową i cały przemysł muzyczny jest niepodważalny. Aerosmith może poszczycić się wieloma sukcesami związanymi z obecnością na listach przebojów i ilością sprzedanych płyt, między innymi: jedynym wśród zespołów rockowych debiutanckim numerem jeden na Billboard Hot 100 z utworem „I Don’t Want to Miss a Thing”, największą liczbą złotych płyt i certyfikatów (w tym złotych, platynowych i multiplatynowych) zdobytych przez jakikolwiek amerykański zespół, a także, razem z Van Halen, największą ilością multiplatynowych albumów wśród amerykańskich grup muzycznych.

Polecane


Share This