AeSPe z nowym klipem i nową płytą


2017.11.08

opublikował:

AeSPe z nowym klipem i nową płytą

foto: Radosław Beres

Już dziś premiera płyty „Per aspera ad astra” dąbrowskiego rapera AeSPe. Będzie to już drugi album tzw. rekruta hip-hopu wydany w ramach inicjatywy MaxFloLab. Na MaxFloRecTV pojawił się ostatni singiel zwiastujący krążek. Sprawdźcie „Miejsce na Ziemi”, czyli najbardziej osobisty numer z płyty.

– To dla mnie najważniejszy utwór na płycie. Znalazłem swoje Miejsce na Ziemi: założyłem rodzinę, stworzyłem miejsce, w którym mogę nagrywać, rozwijać swoją pasję, gdzie osiągnąłem spokój i harmonię – mówi o swoim najnowszym singlu AeSPe. – Stawiam na otwarty przekaz. Słuchacz, a przede wszystkim widz, wprowadzony zostaje w dwa światy: jawy i snu, ale to on musi zdecydować, który świat jest który – tłumaczy. Za realizację klipu odpowiada Radosław Bereś z grupy Ace of Art. Produkcją muzyczną utworu, a także rejestracją i edycją nagrania zajął się sam AeSPe. Wideo nierozerwalnie łączy się z tytułem płyty „Per aspera ad astra”. – W każdej sytuacji musimy zastanowić się nad tym, czy osiągnęliśmy cel, czy przebywamy drogę przez ciernie. Czy miejsce, w którym się znaleźliśmy jest celem czy drogą, cierniami czy gwiazdami – wyjaśnia AeSPe. – W życiu pewne jest tylko jedno: śmierć. Całą resztę musimy zbudować sami. A im więcej mamy doświadczeń, tym bardziej doceniamy drogę, a nie cel – dodaje.

Nowy krążek AeSPe to 14 premierowych utworów i 1 bonus track. Jak na każdej płycie, raper przygotował storytellingi. Tym razem serwuje historię popularnych: Grażyny i Janusza oraz ich córki („Polska All-inclusive”). Jest też np. opowieść o toksycznych związkach („Toksyczni” ft. Greg). Produkcją albumu artysta standardowo zajął się sam. Do współpracy zaprosił również znanych i cenionych beatmakerów, takich jak: DonDe, JazBrothers, Funky Fella czy Premier Arena. Gościnnie na płycie pojawiają się także wokaliści: Kajetan Balcer oraz uczestniczka V edycji programu „Voice of Poland” w drużynie Edyty Górniak, Marta Fedyniszyn.

Wydawcą albumu w formie fizycznej jest sam AeSPe. Krążek dostępny jest w oficjalnym sklepie MaxFlo.

Polecane

Share This