Afryka Reggae Festiwal

Byle do piątku...


2011.01.24

opublikował:

Afryka Reggae Festiwal

Już tylko kilka dni dzieli nas od Afryka Reggae Festiwal – jednego z najważniejszych polskich festiwali reggae.

Jak co roku w ostatni weekend stycznia toruński klub “Od Nowa” wypełni się fanami jamajskiej muzyki. W tym roku “na Afryce” wystąpi 12, świetnych polskich zespołów.

Polska scena reggae jest tak bogata i prezentuje tak wysoki poziom, że bez żadnych kompleksów może konkurować ze sceną zachodnio-europejską. Dlatego też w tym roku skład Afryka Reggae Festiwal będzie w 100% polski!

Wystąpią artyści, którzy tworzyli polską scenę reggae: Bakshih, Robert Brylewski (z zespołem Ziggie Piggie), będą zespoły które tę scenę podbiły w ostatniej dekadzie: Vavamuffin, Dubska, Junior Stress, Paraliż Band. Będą też grupy, o których już niebawem może być bardzo głośno, przede wszystkim Natural Mystic Akustycznie, który używając akustycznego istrumentarium i szerszych inspiracji wysyła odbiorcom bardzo mocny ładunek pozytywnej energii.


Afryka dla Sudanu!

Co bardzo ważne: Afryka Reggae Festiwal od początku, czyli od 1990 roku jest imprezą dobroczynną. W ostatnich latach w organizację festiwalu włączyła się Polska Akcja Humanitarna, a dochód jest przeznaczany na budowę studni w Południowym Sudanie, (region, który w szczególny sposób cierpi na deficyt wody pitnej). W 2010 roku udało się wybudować pierwszą studnię z pieniędzy zebranych podczas Afryka Reggae Festiwal. Czas na kolejną!

PROGRAM:

Piątek, 28.01; godz. 18:00

PAJUJO

LION VIBRATIONS

PARALIŻ BAND

ZIGGIE PIGGIE & ROBERT BRYLEWSKI

JUNIOR STRESS & SUN EL BAND

SŁOMA I PRZEDWIETRZE

sobota, 29.01; godz. 18:00

LEMON GRASS

NATURAL MYSTIC AKUSTYCZNIE

DUBSKA

BAKSHISH

VAVAMUFFIN

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM

Polecane