Aga Zaryan zaśpiewa z Grzegorzem Turnauem


2011.05.15

opublikował:

Aga Zaryan zaśpiewa z Grzegorzem Turnauem

Aga Zaryan, jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek jazzowych młodego pokolenia pracuje nad płytą „A Book of Luminous Things”, która inspirowana jest twórczością Czesława Miłosza. Materiał z płyty zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na Festiwalu Miłosza w Krakowie. Tam też będzie można usłyszeć duet z Grzegorzem Turnauem promujący projekt artystki.

Premiera albumu planowana jest na czerwiec.

Nowa płyta Agi Zaryan to interpretacje wierszy Czesława Miłosza, a także ulubionych poetek noblisty: Anny Świrszczyńskiej, Jane Hiershfield oraz Denise Levertov.

Aga Zaryan wraz z zespołem pracuje nad polską wersją albumu pt. „Księga Olśnień”. Wersje anglojęzyczne zostały nagrane w kwietniu w studiu Castle Oaks w Los Angeles.

„Dla mnie to bardzo ważny album. Chcę, by stał się opowieścią, przede wszystkim opowieścią o człowieku”, zdradza artystka.

Rangę projektowi nadaje mecenat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Deutsche Banku PBC. To już kolejna płyta Agi Zaryan wydana przez prestiżową wytwórnię Blue Note Records.

W najbliższy weekend, podczas finału II Festiwalu Milosza w Krakowie będzie można przedpremierowo usłyszeć materiał z nowej płyty.

Będzie to również wyjątkowa okazja aby podziwiać na scenie Agę Zaryan i Grzegorza Turnaua w towarzystwie Orkiestry Aukso pod batuta Marka Mosia i kwartetu jazzowego! Przedpremierowe wykonanie będzie zawierać kompozycje w wersjach zarówno polsko, jak i anglojęzycznych.

Koncert odbędzie się 15 maja o godz. 20.00 w Filharmonii Krakowskiej.

{Facebook}

Polecane

Share This