Aga Zaryan – złoto w dniu premiery

Pierwszy polski album wydany przez legendarny amerykański jazzowy label Blue Note Records


2010.03.17

opublikował:

Aga Zaryan – złoto w dniu premiery

Najnowszy album Agi Zaryan już w dniu premiery pokrył się złotem. „Looking Walking Being” to również pierwszy album polskiego artysty wydany przez legendarny amerykański jazzowy label Blue Note Records. Tym samym Aga dołączyła do grona tak wybitnych postaci jak Nina Simone, Miles Davis, Bobby McFerrin czy Norah Jones.

Piąta już płyta to autorski album z tekstami piosenek Agi Zaryan i wierszami współczesnej amerykańskiej poetki Denise Levertov.

Stylistycznie materiał różni się od dotychczasowych dokonań artystki. Ze względu na różnorodność, pozostaje jednak w nurcie szeroko rozumianej muzyki jazzowej.

Materiał powstawał w studiach w Warszawie oraz w Los Angeles. W sesjach brali udział pierwszorzędni muzycy o międzynarodowej reputacji. Nowe brzmienie zostało osiągnięte między innymi poprzez poszerzenie składu zespołu. Michał Tokaj – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja, David Doruzka – gitary, i światowej sławy amerykański perkusjonista Munyungo Jackson znany m.in ze współpracy z Milesem Davisem, Stingiem oraz Stevie Wonderem.

Wraz z premierą płyty startuje również ogólnopolska trasa koncertowa, na którą zaproszeni zostali wyjątkowi goście: amerykański perkusjonista Munyungo Jackson oraz czeski gitarzysta David Doruzka.

Od 17 do 31 marca Aga zagra m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Sopocie i Łodzi. Szczegółowe informacje dotyczące koncertów na www.zaryan.com

Polecane