Agressiva 69 nakręci klip


2012.01.11

opublikował:

Agressiva 69 nakręci klip

Piosenka pochodzi z najnowszego krążka grupy zatytułowanego „Republika 69”, na który składają się covery legendy polskiego rocka. Niedawno obchodzono dziesiątą rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego i z tej okazji na rynku muzycznym pojawiło się wiele muzycznych przeróbek Republiki. Jednak to właśnie album Agressivy 69 ceniony jest za umiejętne połączenie tekstów i muzyki Republiki z charakterystycznym dla Agressivy brzmieniem.

Reżyserią klipu zajmie się Marek Gajczak, pochodzący z Krakowa operator, scenarzysta, montażysta i reżyser. Gajczak jest autorem zdjęć do takich filmów jak „Generał – zamach na Gibraltarze” (reż. A. Jadowska, L. Kazen), „Szczęśliwy człowiek” i „Siedem lekcji miłości” (reż. M. Szumowska), wyreżyserował również obrazy „Pod powierzchnią” oraz „Sposób na Moravię”, który został wyświetlony w Cannes w ramach przeglądu kina młodych talentów, do którego zakwalifikowało się tylko 10 filmów z całego świata.

Marek Gajczak miał już okazję współpracować z muzykami z Agressivy 69. To on jest autorem teledysków do utworów „Jeden dzień” (nagroda Yach Film) i „Nie widać końca” z ich repertuaru. Tymczasem Agressiva 69 nagrała muzykę do filmu „Pod powierzchnią”. Nie pozostaje nam nic innego jak z niecierpliwością czekać na kolejny efekt współpracy artystów.

Z końcem stycznia będziemy mieli również okazję usłyszeć A69 na żywo. 20 stycznia zespół zagra w Jeleniej Górze, w klubie Kwadrat, a dzień później w Szklarskiej Porębie, w klubie Jazgot.

Polecane

Share This