Agressiva 69 Supportem Depeche Mode

Zespół Agressiva 69 został wybrany jako główny support przed Depeche Mode


2009.04.03

opublikował:

Agressiva 69 Supportem Depeche Mode

Agressiva 69 to obecnie jedna z najbardziej znanych i najbardziej popularnych grup rockowo-industrialnych w Polsce. To prekursorzy tego nurtu muzycznego w naszym kraju. Grupa znana z entuzjastycznie przyjmowanych koncertów w Polsce I na Zachodzie. Właśnie wydali 7 album ” OUT” następcę  ubiegłorczoengo albumu „IN’. Agressiva 69 to także twórcy remixów takich wykonawców jak: Maanam, Soyka, Ilussion, Jesus Chrysler Suicide, Reni Jusis… Agressiva 69 znana jest także twórcom filmowym. Grupa wyprodukowała soundtrackido filmów:  „Poniedziałek”, „Wtorek”  W. Adamka, ” Gniew” Marcina Ziembinskiego, „Egoiści” Mariusza Trelińskiego, „Pod Powierzchnią” Marka Gajczaka a także muzykę do serialu telewizyjnego znanego z TVN „Alfabet  Mafii”.

Utwór ” Egoiści ” nagrany z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz dotarł do 1 miejsca LP Programu Trzeciego.

Agressiva 69 występowała z powodzeniem na międzynarodowych festwialach reprezentując Polskę. ZILLO w Niemczech, EUROSONIC w Holandii, EUROROCK w Belgii. Grupa była kilkakrotnie nominowana do nagrody Fryderyk  wtym Fryderyk 2007 I 2008.

W maju 2006 roku ukazał się szósty album w dorobku zespołu Agressiva 69 pod tytułem „IN”. Była to płyta z udziałem zagranicznych gości: MARTIN ATKINS (perkusja ), znany z nagrań  formacji : NINE INCH NAILS, PIL,  MINISTRY, KILLING JOKE. Kolejnym zagranicznym gościem, który wziął udział w nagraniu jest WAYNE HUSSEY, brytyjski muzyk, który od 1986 roku liderem, frontmanem , autorem muzyki i tekstów THE MISSION. Fanów na pewno zainteresuje fakt, że do płyty dołączone zostało DVD z teledyskami, zdjęciami i dyskografią grupy.

NEW 2CD „OUT” 2007 –  pierwszy z krążków zawiera prawie 80 minut muzyki rozłożonej na piętnaście nagrań. Układają się one w barwną panoramę współczesnej elektroniki, wpisującej rockowe bądź, co bądź kompozycje Agressivy 69 w różne odmiany „nowych brzmień”.

Drugi album to takie klasyki, jak „Isolation” Joy Division, „Fade To Grey” Visage, „Personal Jesus” Depeche Mode czy „Relax” Frankie Goes To Hollywood. Agressiva 69 traktując oryginały z szacunkiem, odciska na nich jednak swe mocne piętno, wyznaczane jadowitym wokalem, żrącymi gitarami, przestrzennymi klawiszami i industrialnymi bębnami. Najciekawiej w zestawie tym wypadają covery dwóch nagrań Republiki – „Poranna wiadomość” i „Kombinat”.

Polecane