Air oficjalnie potwierdzone


2009.08.14

opublikował:

Air oficjalnie potwierdzone

Potwierdziły się nasze wczorajsze doniesienia o warszawskim koncercie kultowej formacji Air. Muzycy wystąpią 10 grudnia w Arenie Ursynów.

Air to prawcy jednego z większych muzycznych wydarzeń końca lat 90-tych, pionierzy i najbardziej znani przedstawiciele nurtu french touch. Zaliczani do grona najlepszych zespołów serwujących muzykę chillout’ową, określaną również mianem ambient pop.

Dziś to prawdziwa ikona muzyki końca XX wieku, ambasadorzy nowoczesnego, francuskiego popu. Duet tworzą Nicolas Godin i Jean-Benoît Dunckel. Muzyczne inspiracje czerpią zarówno od Pink Floyd i Tangerine Dream jak też od Jean-Michel Jarre czy Vangelis, choć najczęściej wskazują na Philippa Glassa. Zadebiutowali w 1997 roku płytą Premiers Symptômes, choć prawdziwy, światowy debiut miał miejsce w 1998 r., kiedy ukazała się przełomowa płyta Moon Safari. To prawdziwa legenda muzyki elektronicznej. Krążek do dziś uważany jest za jeden z najważniejszych albumów muzyki pop końca lat dziewięćdziesiątych. Znalazły się na nim najsłynniejsze utwory duetu: All I need, Sexy Boy, Kelly Watch The Stars.

Ich talentem zachwyciła się Sofia Coppola, dla której skomponowali muzykę do filmu Przekleństwa Niewinności. Po nim przyszły kolejne produkcje filmowe. Płyty długogrające pojawiają się niezwykle rzadko i zawsze są wielkimi świętami muzyki. Tak było z Talkie Walkie wydanym w 2004 r. zawierającym m.in. Cherry Blossom Girl, Surfing On A Rocket czy Alpha Beta Gaga (wykorzystany w reklamie Orange) czy z wydanym w 2007 roku z Pocket Symphony, zawierającym utwór Once Upon A Time. 5 października 2009 ukaże się najnowszy album francuskiego duetu zatytułowany Love 2. Ten właśnie materiał AIR będzie promował podczas koncertu w Warszawie w grudniu tego roku.

10 grudnia 2009

Arena Ursynów / Warszawa

ul.Pileckiego 122, godz. 20.00

wstęp od godz. 19.00

Więcej informacji na www.goodmusic.com.pl

Sprzedaż biletów ruszy 17 sierpnia

Tagi


Polecane

Share This