Akademia Sztuk Przepięknych – XVII Przystanek Woodstock


2011.07.11

opublikował:

Akademia Sztuk Przepięknych – XVII Przystanek Woodstock

Jednym z najważniejszych projektów realizowanych w ramach Przystanku Woodstock jest Akademia Sztuk Przepięknych – miejsce, w którym Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Leszek Balcerowicz opowiadali o losach Polski, miejsce w którym Tomasz Lis, Monika Olejnik i Tomasz Sekielski rozprawiali na temat dziennikarzy i dziennikarstwa, przestrzeń w której Dorota Masłowska, Janusz Głowacki i Jerzy Bralczyk opowiadali o języku i jego roli w dzisiejszym świecie.

W Akademii Sztuk Przepięknych prowadzono już dyskusje na temat religii, wolności czy

poświęcenia.W ramach tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych woodstockowicze będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z:

– Prof. Markiem Belką – Prezesem Narodowego Banku Polskiego, byłym Premierem, dwukrotnym Wicepremierem i Ministrem Finansów, obecnie sprawującym także funkcję dyrektora Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

– Kingą Baranowską – polską himalaistką, zdobywczynią siedmiu ośmiotysięczników, która chce jako pierwsza Polka zdobyć Koronę Himalajów. Jest ambasadorką Olimpiad Specjalnych Polska, a także przedstawicielem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

– Piotrem Pustelnikiem – himalaistą, zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum. Pracownikiem naukowym Politechniki Łódzkiej, oraz instruktorem alpinizmu.

– Janem Ołdakowskim – Dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego, Posłem na Sejm RP.

– Andrzejem Grabowskim – wybitnym aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym oraz kabaretowym.

– Janem Nowickim – wybitnym aktorem teatralnym, telewizyjnym, filmowym, uznanym pedagogiem oraz felietonistą.

– Tomaszem „Titusem” Pukackim – muzykiem rockowym, basistą, autorem tekstów i muzyki. Członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV. Znanym przede wszystkim z działalności w polskiej grupie metalowej Acid Drinkers.

– Wojciechem Mannem – dziennikarzem, publicystą, twórcą legendarnych już programów telewizyjnych, na stałe związany z Programem III Polskiego Radia.

– Markiem Koterskim – reżyserem filmowym i teatralnym, dramaturgiem i scenarzystą. Studiował filologię polską i historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Marek Koterski jest absolwentem Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.

Spotkania poprowadzą: Krzysztof Grzesiowski oraz Daniel Wydrych, dziennikarze Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Poza spotkaniami z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach nauki gry na gitarze i pisania tekstów piosenek prowadzonych przez Piotra Bukartyka wespół z Krzysztofem Kowałko, oraz uczestniczyć w dobrze już znanych Frickolekcjach prowadzonych w tym roku przez Piotra Resteckiego.

O poranku jak zawsze zapraszamy na jogę. Kto czuje w sobie powołanie sceniczne będzie mógł wziąć udział w warsztatach improwizacji kabaretowej, warsztatach teatralnych prowadzonych przez teatr Uhuru, czy w warsztatach kabaretowych „Premiera w 3 dni”. Na chętnych czekają także warsztaty szybkiego czytania czy warsztaty przygotowane przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Entuzjaści tańca z ogniem oraz kuglarstwa znajdą także swoje miejsce przy ASP.

Zapraszamy także na warsztaty ceramiczne, dmuchania szkła oraz do woodstockowego kina polowego Łódźstock. Nowością będą warsztaty jazzowe prowadzone przez Krzysztofa Herdzina oraz jego przyjaciół Cezarego Konrada i Roberta Kubiszyna. Dla fanów sztuk plastycznych propozycje aktywnego spędzenia czasu mają Dariusz Miliński i Mariusz Kaczmarek. Woodstockowicze zapoznają się także z projektem poświęconym Euro2012, zaprosimy ich także do wioski himalaistycznej. W ramach tegorocznej edycji festiwalu odbędą się także Climbing Summer Cup 2011 – czyli zawody wspinaczkowe trwające 3 dni 24 godziny na dobę. Na tę niecodzienną imprezę zapraszają Mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej Edyta Ropek oraz Polski Związek Alpinizmu.

Na wzgórzu ASP swoje działania i projekty będą pokazywać także:

– Stowarzyszenie Monar,

– Muzeum Powstania Warszawskiego,

– Narodowy Bank Polski,

– Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich,

– Projekt Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze – „Młode Lubuskie”.

– Zaprezentowana zostanie także wystawa edukacyjna opowiadająca historię strajków sierpniowych 1980 „Zmiana Toru”.

Polecane

Share This