„Aktorzy odgrywający sceny ataków duszenia się, śmierci i pakowania do worków” – covidowcy odpowiadają Edycie Górniak


2020.11.11

opublikował:

„Aktorzy odgrywający sceny ataków duszenia się, śmierci i pakowania do worków” – covidowcy odpowiadają Edycie Górniak

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Nie milkną echa weekendowego instagramowego live’a Edyty Górniak, podczas którego wokalistka stwierdziła, że leżący w szpitalach pacjenci zakażeni koronawirusem to „statyści”. W sieci pojawiają się mocne odpowiedzi tych, którzy ciężko przechodzili COVID-19 i byli zmuszeni do hospitalizacji.

Dziękuję Edycie Górniak za docenienie roli statystów w „spektaklu” chorzy na COVID-19. Są wśród nas nie tylko statyści, ale wręcz aktorzy, którzy odgrywają sceny ataków duszenia się, niemożności zaczerpnięcia powietrza czy sceny śmierci i pakowania do worków. Zapraszamy Panią – napisał poseł PiS Jerzy Polaczek, dołączając swoje zdjęcie ze szpitala.

Wypowiedź wokalistki nadziała się także na kreatywną kontrę ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego. Marek Posobkiewicz przyjął pseudonim Statysta Don Gisu i nagrał piosenkę „Dla Edyty”, w której na melodię z „To nie ja” Górniak śpiewa „Ja nie jestem statystą, powiem rzecz oczywistą, nie ma w tym moich win, to nie ja, nie ja”.

Przepraszam za słaby flow z powodu optiflow… – komentuje Don Gisu. Na szczęście nie o flow tu chodzi.

Sprawdź też: Edyta Górniak odlatuje coraz mocniej. Jej zdaniem w szpitalach leżą statyści udający zakażonych koronawirusem

Polecane

Share This