Akurat nagrywa piątą płytę.


2009.12.27

opublikował:

Akurat nagrywa piątą płytę.

Już 11 stycznia zespół AKURAT wchodzi do studia, by nagrać materiał na swój piąty album pt. CZŁOWIEK. CZŁOWIEK tak jak poprzednia płyta AKURAT ukaże się pod szyldem wydawnictwa Mystic Production.

Na płycie znajdzie się 11 premierowych utworów autorstwa AKURAT – tradycyjnie już z tekstami Piotra Wróbla i Wojciecha YELLOWA Żółtego; oraz cover Jaromira Nohavicy „Danse Macabre”.

Będzie to materiał pełen świeżości, ale z charakterystycznym dla AKURAT ska-reggaeowo-rockowym brzmieniem. Produkcją i miksem płyty zajmie się Krzysztof FLIPPER Krupa

Premiera przewidziana jest na kwiecień 2010 roku.

AKURAT to najprawdopodobniej najradośniejsza polska grupa. Ich płyty i koncerty pełne są niczym nieskrępowanej energii i radości. A także zabawy – zarówno słowem jak i dźwiękiem.

Pomimo kryzysu gospodarczego, pogody w kratkę i politycznych wojen, AKURAT patrzy na życie optymistycznie i tym optymizmem zaraża coraz większe tłumy fanów.

Niektórzy porównują AKURAT do The Madness, inni do Manu Chao. Z rodzimych gwiazd najbliżej mu do Kultu, Daabu, czy Dżemu. Pewne jest jednak to, że AKURAT wypracował swój własny, rozpoznawalny styl, a jego twórczość najłatwiej opisać używając słów: rock reggae ska energia niebanalne teksty.

DYSKOGRAFIA:

2001 – Pomarańcza – CD (Scena FM/Universal)

2003 – Prowincja – CD (AKWA AKURAT/Rockers)

2006 – Fantasmagorie – CD (TC Music)

2006 – Pomarańcza – CD (TC Music)

2006 – Prowincja – CD (TC Music)

2008 – Optymistyka – CD (Mystic Productions) 2010 – Człowiek – CD (Mystic Productions)

Tagi


Polecane

Share This