Akustyczny chillout Renaty Przemyk


2012.09.13

opublikował:

Akustyczny chillout Renaty Przemyk

Płyta Renaty Przemyk „Akustik Trio” jest podsumowaniem twórczości trio akustycznego działającego od 2009 r. Poprzez nowe aranżacje znanych utworów artystka poetyckim gestem wskazuje drogę do Krainy Łagodności. Towarzyszą jej na basie i gitarze akustycznej świetni instrumentaliści: Błażej Chochorowski i Maciej Mąka. Ale Akustik Trio to nie tylko dźwięk gitar, to również pojawiające się dzwonki tybetańskie, cymbałki czy mruczący bębenek, które swoim brzmieniem przydają magii powstającym improwizacjom.

Podróż, w jaką zaprasza kompozytorka, jest swoistym wywołaniem duszy do tańca. Okazuje się, że w autorskich piosenkach kojarzonych z mocnym rockowym tonem drzemie potencjał poetyckiej subtelności i wyciszenia.

Na płycie znajdą się „Alice”, „Babę zesłał Bóg”, „Ten taniec”, „Zona” „Fado”, „Gites”, „Odjazd”, „Blizna”, „Niech mnie ktoś obudzi”, „Wiem”, „Drzewo”, „Kochana”, „Jakby nie miało być”. Singlem promującym projekt jest utwór „Babę zesłał Bóg” w cudownie przekornej do oryginału odsłonie bossa novy.

Akustik Trio to umiejętne wytworzenie nastroju budzącego w słuchaczu delikatność, uważność i namiętność – namiętność do muzyki będącą zaproszeniem, aby zanurzyć się w piosence. Poczuć w sobie drżenie świata.

Płytę będzie można znaleźć m.in. w salonach EMPIK, sklepach internetowych Empik.com, Merlin.pl, Patefon.pl, na Allegro, w sklepiku internetowym na stronie www.renataprzemyk.art.pl oraz dobrych sklepach muzycznych.

Polecane

Share This