Alastor i Hellectricity supportem Kinga Diamonda


2013.02.26

opublikował:

Alastor i Hellectricity supportem Kinga Diamonda

Legenda polskiego trashu zespół Alastor i debiutujący w ubiegłym roku metalowo – rock’n’rollowy Hellectricity otworzą jedyny w Polsce koncert Kinga Diamonda!

To wydarzenie będzie miało miejsce już 29 maja w warszawskiej hali Koło. Taki skład zapowiada naprawdę wybuchową mieszankę muzyczną, której nie można pominąć w koncertowym kalendarium. Król horror show King Diamond powraca po latach i zapowiada widowisko z najbardziej spektakularną i efektowną oprawą w swojej karierze!

 

Supportujący gwiazdę kultowy Alastor, który na polskiej scenie trashowej ma ugruntowaną pozycję, powrócił w listopadzie minionego roku z nową płytą, na którą kazał czekać swoim fanom 7 lat! Najświeższe wydawnictwo, zatytułowane „Out Of Anger” zostało nagrane z udziałem nowego wokalisty  Michała „Mish” Jarskiego i zostało entuzjastycznie przyjęte zarówno przez fanów jak i krytykę. Istniejący już ponad 27 lat zespół Alastor wyrusza w marcu, na trasę promującą najnowszy album. Muzycy są w świetnej formie, a trasa będzie dobrą rozgrzewką przed majowym koncertem w Warszawie.

W równie dobrej formie są także muzycy warszawskiego Hellectricity, którzy o fantastyczne przyjęcie  na rodzimej scenie nie muszą się martwić. Debiutujący w zeszłym roku albumem „Salem Blood” zespół, składa się z muzyków doskonale znanych sympatykom mocnych brzmień, m.in.: z formacji: Lostbone, Corruption, Hedfirst, Carnal czy The Supergroup. Twórczość  Hellectricity określana jest mianem metalowego rock’n’rolla, w którym nie ma miejsca na sztuczne poszukiwanie oryginalnych dźwięków, a sami muzycy doskonale bawią się tworząc brzmienie tego zespołu. Pewne jest zatem to, że Hellectricity i Alastor doskonale rozgrzeją publikę przed koncertem Kinga Diamonda!

 

King Diamond

Alastor i Hellectricity

29.05.2013

Warszawa, Hala Koło

Otwarcie bramek – 18:30

Start – 20:00

Bilety w cenie: 120zł przedsprzedaż / 140zł w dniu koncertu

 

King Diamond to ikona heavy metalu, a podczas  30 lat swojej kariery pozostawił niezatarty ślad w historii muzyki i jest inspiracją dla wielu muzyków. Cały rok artysta poświecił na przygotowania do pierwszej od 6 lat trasy koncertowej, która zapowiada się niezwykle ciekawie. Wielką niespodzianką dla fanów, ale także inauguracją trasy koncertowej był występ podczas Sweden Rock Festival, gdzie King Diamond pokazał swoją świetną formę i udowodnił, że w heavy metalu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! Ten koncert był olbrzymią produkcją, jak podsumował sam King Diamond – największą w historii zespołu,  oprawiony w fantastyczną scenografię i efekty specjalne. Tematyka tych występów zaczerpnięta została z różnych albumów artysty. Kolejne występy, także ten w Polsce, mają być jeszcze bardziej spektakularne i imponujące.

Oprócz powrotu na scenę, muzyk planuje także wydanie nowego albumu, w którym znajdą się kolejne opowieści grozy i świeże heavy metalowe koncepcje, sygnowane sprawdzoną marką  King Diamond. Przypomnijmy, że ostatnią studyjną płytą w kolekcji artysty był wydany w 2007 roku krążek „Give Me Your Soul…Please”, który otrzymał nominację do nagrody Grammy i stał się jedną z najbardziej uznanych płyt w historii muzyki metalowej. King Diamond od zawsze szokował i wywoływał kontrowersje, pamiętamy go również z formacji Mercyful Fate, której był założycielem. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt albumów oraz gościnny udział na płytach innych zespołów.

Jego szokujący wizerunek, którego elementem jest charakterystyczny makijaż, zainspirowany został wyglądem słynnego Alice’a Coopera. Koncerty King Diamond to za każdym razem wielkie, spektakularne show z efektami pirotechnicznymi, które na długo zapada w pamięć, jednak głównym, najważniejszym elementem tych koncertów jest niewątpliwie głos artysty o szerokiej skali, który znalazł  się w setce najlepszych głosów wszechczasów!

{reklama-hh}

Polecane

Share This