Album Barb Wire Dolls już jest. Punk lat 70. wiecznie żywy


2016.08.09

opublikował:

Album Barb Wire Dolls już jest. Punk lat 70. wiecznie żywy

Nagrany w studiach Sonic Ranch (Yeah Yeah Yeahs, Ministry, Gogol Bordello) i NRG (Motörhead, Foo Fighters, No Doubt) krążek, wyprodukował i zmiksował nagradzany Grammy producent Jay Baugardner (Bush, Evanescence, Lacuna Coil), a za mastering odpowiada zdobywca Grammy Howie Weinberg („Nevermind” Nirvany, „Blood Sugar Sex Magic” RHCP, „Pop” U2). Składający się z dziesięciu piosenek album to kawał porywającej rockowej muzyki, wykonane z klasyczną punk rockową energią, z której zespół dał się już poznać na świecie. Zespół prowadzony przez błyskotliwą wokalistkę i ikonę stylu Isis Queen, inteligentnie łączy punk, grunge i metal w prawdziwie unikalne brzmienie. Grupę tworzą były profesjonalny surfer i skater Pyn Doll (gitara prowadząca), Krasz Doll (perkusja), Iriel Blaque (bas) i Remmington (gitara rytmiczna).

Elektryzująca muzyka Barb Wire Dolls nie umknęła niezapomnianemu i niezastąpionemu Lemmy’emu Kilminsterowi z Motörhead, który wziął zespół pod swoje skrzydła po tym jak zobaczył jego występ. Płyta Barb Wire Dolls „Desperate” ukazała się pod szyldem Motörhead Music.

Premiera „Desperate” połączyła się tego lata z debiutem zespołu na niemieckim Wacken Open Air – największym metalowym festiwalu świata. Oprócz własnej występów na głównych scenach festiwali na całym świecie takich jak Riot Fest (USA), Rebellion (UK), Mighty Sounds (CZ), Bricandeira (SP), Foud’ Rock (FR) i Bochum Total (GER), Barb Wire Dolls będą promować nowy album podczas własnej trasy koncertowej i zagrają również w Polsce. Koncert odbędzie się 30 września w Warszawie.

 

Polecane

Share This