Album Lipnickiej na MySpace


2009.11.14

opublikował:

Album Lipnickiej na MySpace

Po siedmiu latach wyłącznej współpracy z Johnem Porterem Anita Lipnicka wraca na scenę muzyczną z solowym projektem. Płyta nagrana w Anglii z udziałem światowej sławy muzyków sesyjnych ma ukazać się na rynku polskim 13 listopada 2009!. „Zamysł był prosty – chciałam przy pomocy minimalnych środków wyrazu skonstruować prawdziwą bombę emocjonalną” – enigmatycznie wyznaje Artystka.

Jedenaście utworów składających się na ten niezwykle intymny albumu zatytułowany „Hard Land Of Wonder” (Surowa Kraina Cudowności) to uczta dla koneserów wypieszczonych dźwięków i niekonwencjonalnych brzmień akustycznych. Fortepian, kontrabas i oszczędne instrumenty perkusyjne stanowią motyw przewodni  projektu, zaś całość subtelnie wypełniają zaskakujące elementy dekoracyjne, takie jak  dobro, weissenborn, pedal steel i lap steel guitar, banjo, puzon oraz kwartet smyczkowy.

Albumu „Hard Land Of Wonder” można posłuchać w serwisie MySpace (http://www.myspace.com/AnitaLipnicka).

Po raz pierwszy Anita występuje w roli wyłącznego autora i producenta własnego przedsięwzięcia; sama akompaniuje sobie także na fortepianie i innych instrumentach. Do nagrań płyty zaprosiła tym razem znajomych z Anglii oraz muzyków,  z którymi od lat chciała nawiązać  współpracę. Na kontrabasie zgrał Ali Friend (Beth Orton, Red Snapper, Clayhill), na perkusji Danny Cummings (George Michel, Simply Red, Brian Adams), Melvin Duffy (Gomez, Robbie Williams) – na instrumentach strunowych, Charlie Kassey (Nena Cherry, Akasha) – na gitarze elektrycznej i keyboardzie. Realizacją dźwięku zajął się Cameron Jenkins (Everything But The Girl, Badly Drawn Boy, The Verve). Płyta została nagrana między lutym a sierpniem tego roku w różnych studiach w Anglii, między innymi w legendarnych Real World należącym do Petera Gabriela.

Dlaczego po Angielsku? Po pierwsze nie ukrywam, że marzy mi się wydać tę płytę także poza granicami naszego kraju” – Przyznaje Anita. „Śpiewając po Polsku znacznie ograniczyłabym sobie na to szanse. Poza tym, rzeczy, o których opowiadam są tak osobiste, że aż wstyd byłoby mi o nich śpiewać w języku ojczystym! Kto ma ochotę, nich sięgnie po słownik i sobie to wszystko  rozszyfruje. Taka drobna zagadka kryminalna.

Polecane

Share This