Album Minerals już w sprzedaży


2012.05.20

opublikował:

Album Minerals już w sprzedaży

To najbardziej klimatyczny debiut 2012 roku! Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Radiohead i Coldplay, ale również dla wszystkich zwolenników rockowych i alternatywnych brzmień!

30 kwietnia ukazał się debiutancki album jednej z najciekawszych młodych polskich formacji, warszawskiej grupy Minerals!

Na krążku znalazło się 12 eklektycznych utworów, łączących to co najlepsze w muzyce alternatywnej i rockowej. Tytuł płyty zaczerpnięty jest z utworu, który zawiera wszystko to, co jest charakterystyczne dla Minerals – płynne przechodzenie z przeciwstawnych klimatów, prowadzone pewnym, ciepłym głosem Filipa Pokłosiewicza.

Formacja powstała w 2009 roku, a już w kolejnym roku zadebiutowała na radiowych playlistach za sprawą singla „Hearts & The Sea”. Utwór został bardzo ciepło przyjęty i pojawił się na liście przebojów radiowej Trójki. Na scenie Minerals zadebiutował w warszawskim klubie Chwila oraz na Letniej Maltańskiej Scenie Muzycznej. Ich muzykę cechują niebanalne kompozycje, opierające się  na ciepłym, gitarowym brzmieniu i charakterystycznym wokalu. Sam zespół tak mówi o swojej twórczości: „Dalecy jesteśmy od klasyfikowania naszej muzyki, ale bliska nam jest brytyjska scena muzyczna, a w szczególności dokonania takich grup jak Radiohead, Coldplay czy Travis. Jednak przede wszystkim staramy się nadać naszej muzyce własny styl i brzmienie, jakiego nie znajdziecie w tym kraju.”

Zespół tworzą: wokalista Filip Pokłosiewicz, gitarzyści Łukasz Cirocki i Przemek Buchelt, basista Tomek Jacak oraz perkusista Andrzej Ratajczyk.

 

Lista utworów:

1. 01010110

2. Last Time

3. Discount

4. Fast Forward

5. Is This Love

6. Hearts & The Sea

7. Fable

8. Mistake

9. Back Track

10. Thin Times

11. So Sure

12. White Tones

Polecane

Share This