Album Renaty Przemyk już w sprzedaży


2012.09.23

opublikował:

Album Renaty Przemyk już w sprzedaży

Renata Przemyk Akustik Trio – to projekt koncertowy, w którego skład wchodzą oprócz Renaty świetni instrumentaliści: Błażej Chochorowski i Maciej Mąka. Artystka sięga po utwory znane z jej wcześniejszych płyt nadając im nowy wymiar. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem, a teraz mile zaskakują jako walor główny. Podróż, w jaką zaprasza kompozytorka, jest swoistym wywołaniem duszy do tańca. Okazuje się, że w autorskich piosenkach kojarzonych z mocnym rockowym tonem drzemie potencjał poetyckiej subtelności i wyciszenia.

Od pewnego czasu w radiach w całej Polsce można posłuchać singla promującego album – utworu „Babę zesłał Bóg” w cudownie przekornej do oryginału odsłonie bossa novy.  Oprócz niego na płycie znajdują się m.in. utwory „Alice”, „Ten taniec”, „Zona” „Fado”, „Gites”, „Odjazd”, „Blizna”, „Niech mnie ktoś obudzi”, „Wiem”, „Drzewo”, „Kochana”, „Jakby nie miało być”.

W niedzielę (23.09) Przemyk Akustyk Trio wystąpi na koncercie promującym album w studio koncertowym Radia Kraków (godz. 18:00).

Polecane

Share This