Album The Kooks we wrześniu


2011.07.14

opublikował:

Album The Kooks we wrześniu

Napisany przez The Kooks, wyprodukowany przez Tony’ego Hoffera (Beck, Air, Belle & Sebastian) i nagrany w The Sound Factory (Los Angeles) oraz Sarm Studios (Londyn) trzeci album grupy cementuje jej pozycję w gronie autorów doskonałych płyt charakteryzujących się oryginalną lekkością i chwytliwymi riffami.

Pierwszy numer z płyty otwiera mocny break beatowy rytm, do którego dołącza gitara akustyczna i ciepłe syntezatorowe brzmienia, a gdy usłyszycie refren, będziecie go nucić jeszcze przez wiele dni.  Utwór udowadnia, że pomimo nowych inspiracji zespół nie zatracił umiejętności tworzenia genialnych melodii i niezrównanych popowych piosenek.

To radosna płyta, dobra do słuchania w słoneczny dzień” opowiada frontman Luke Pritchard o zbiorze 12 nowych numerów. „Chcieliśmy stworzyć porządny, pełnometrażowy album, którego można słuchać od początku do końca. Płyty to nasza specjalność, zapraszamy słuchacza, by udał się z nami w podróż.”

Junk of the Heart to kolejne wydawnictwo po multiplatynowym debiucie The Kooks  Inside In/Inside Out (2006), który dotarł na drugie miejsce listy przebojów płytowych w Wielkiej Brytanii oraz platynowym bestsellerze #1  Konk (2008).  Zespół The Kooks sprzedał ponad 2 miliony egzemplarzy płyt na całym świecie.

Polecane

Share This