Album Wojtka Mazolewskiego z imponującym osiągnięciem w Stanach

Nie tylko Behemoth doskonale radzi sobie poza granicami kraju.


2018.12.21

opublikował:

Album Wojtka Mazolewskiego z imponującym osiągnięciem w Stanach

fot. Michał Andrysiak

Niemal każdego dnia napływają do nas zestawienia najlepszych rockowych i metalowych płyt 2018 sporządzane przez prestiżowe światowe redakcje. Trudno znaleźć podsumowanie, w którym zabrakłoby miejsca dla “I Loved You at Your Darkest”, nowego albumu Behemoth. Światowe media doceniają nie tylko zespół Nergala, ale także kwintet Wojtka Mazolewskiego i jego ostatni album “Polka”. Światowa wersja wydawnictwa znalazła się wśród pięciu najważniejszych płyty 2018 w podsumowaniu sporządzonym przez “DownBeat”. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazującego się od niemal 90 lat najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

Światowa edycja Polki zatytułowana “Polka Worldwide Deluxe Edition” ukazała się w sierpniu tego roku nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings. Polska edycja albumu wydanego w 2014 roku uzyskała w naszym kraju status platynowej płyty. „Polka Worldwide Deluxe Edition” ukaże się u nas w pierwszej połowie stycznia 2019.

Zaszczytne grono docenionych przez “DownBeat” uzupełniają Ambrose Akinmusire (“Origami Harvest”), Kenny Barron Quintet (“Concentric Circles”), Stacey Kent (“I Know I Dream: The Orchestral Sessions”) oraz Steve Tibbets (“Life Of”).

Polecane