Album Wojtka Mazolewskiego z imponującym osiągnięciem w Stanach


2018.12.21

opublikował:

Album Wojtka Mazolewskiego z imponującym osiągnięciem w Stanach

fot. Michał Andrysiak

Niemal każdego dnia napływają do nas zestawienia najlepszych rockowych i metalowych płyt 2018 sporządzane przez prestiżowe światowe redakcje. Trudno znaleźć podsumowanie, w którym zabrakłoby miejsca dla „I Loved You at Your Darkest”, nowego albumu Behemoth. Światowe media doceniają nie tylko zespół Nergala, ale także kwintet Wojtka Mazolewskiego i jego ostatni album „Polka”. Światowa wersja wydawnictwa znalazła się wśród pięciu najważniejszych płyty 2018 w podsumowaniu sporządzonym przez „DownBeat”. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazującego się od niemal 90 lat najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

Światowa edycja Polki zatytułowana „Polka Worldwide Deluxe Edition” ukazała się w sierpniu tego roku nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings. Polska edycja albumu wydanego w 2014 roku uzyskała w naszym kraju status platynowej płyty. „Polka Worldwide Deluxe Edition” ukaże się u nas w pierwszej połowie stycznia 2019.

Zaszczytne grono docenionych przez „DownBeat” uzupełniają Ambrose Akinmusire („Origami Harvest”), Kenny Barron Quintet („Concentric Circles”), Stacey Kent („I Know I Dream: The Orchestral Sessions”) oraz Steve Tibbets („Life Of”).

Polecane

Share This