Alec Empire przed Nine Inch Nails


2009.06.10

opublikował:

Alec Empire przed Nine Inch Nails

Alec Empire nazywany jest „królem Midasem techno undergroundu” lub „cudownym dzieckiem niemieckiego techno”. Od nazwy wytwórni, której był założycielem Digital Harcore Recordings, wziął swą nazwę gatunek muzyczny łączący punk, techno, elektronikę, jungle i breakbeat.

Alec Empire (naprawdę Alexander Wilke z Berlina) nazywany jest „królem Midasem techno undergroundu” lub „cudownym dzieckiem niemieckiego techno”. Od nazwy wytwórni, której był założycielem Digital Harcore Recordings, wziął swą nazwę gatunek muzyczny łączący punk, techno, elektronikę, jungle i breakbeat.

Empire obok Aphexa Twina uznany jest za fenomen w historii awangardowych, nowych brzmień. Wraz z resztą grupy Atari Teenage Riot stworzył tak legendarne albumy jak: „Delete Yourself!”, „The Future Of War” oraz „60 Second Wipeout”. Po rozpadzie zespołu zajął się pracą nad autorskim projektami.

Informacja o tym, że Alec Empire supportować będzie polski koncert NIN pojawiła się oficjalnej stronie artysty. Zdaje się, że będzie to jeden z lepiej dobranych supportów w tym roku. Alec Empire to człowiek, który powiedział kiedyś w wywiadzie prasowym, że dotychczasowe 2000 lat kultury nadaje się tylko do zniszczenia…

Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Malta na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ceny biletów wynoszą 150 złotych (sektor 1) i 95 złotych (sektor 2). Sprzedaż za pośrednictwem Eventim.pl.

Polecane

Share This