Alexi Laiho, lider Children Of Bodom, nie żyje


2021.01.04

opublikował:

Alexi Laiho, lider Children Of Bodom, nie żyje

fot. mat. pras.

Smutne wieści dotarły do nas z Finlandii – w wieku 41 zmarł Alexi Laiho, lider metalowego Children Of Bodom, z którym nagrał 10 płyt, zyskując popularność na całym świecie. Muzyk zmarł w grudniu w swoim domu w Helsinkach, ale informację podano do publicznej wiadomości dopiero teraz. W ostatnich latach muzyk zmagał się z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Tragiczne wieści pojawiły się na profilu nowego zespołu Alexiego Bodom After Midnight.

W 1993 roku Laiho i perkusista Jaska Raatikainen założyli Inearthed, które po czterech latach przekształciło się w Children Of Bodom. To właśnie pod tym szyldem grupa wydała w 1997 debiutancki krążek „Something Wild”. Kolejne, wydane na przełomie wieków płyty „Hatebreeder” i „Follow the Reaper” oraz „Hate Crew Deathroll” z 2003 przyniosły grupie sporą popularność, pozwalając jej koncertować na całym świecie. Ostatnim krążkiem formacji było „Hexed” sprzed blisko dwóch lat.

Z końcem 2019 wskutek konfliktów w składzie Children Of Bodom zakończyli działalność. Nie mogąc używać nazwy zespołu bez zgody byłych kolegów Laiho zdecydował się założyć nowy zespół Bodom After Midnight, do którego zaprosił gitarzystą COB Daniela Freyberga, basistę Mitję Toivonena, perkusistę Waltteriego Väyrynena oraz klawiszowca Lauriego Salomaę.

Polecane

Share This