Alice In Chains zaprezentowali nowy klip


2018.11.02

opublikował:

Alice In Chains zaprezentowali nowy klip

foto: Pamela Littky

Fani Alice In Chains musieli czekać na nowy krążek grupy aż pięć lat. Dlaczego tak długo? – Czekamy, aż będziemy gotowi, aż będziemy mieć materiał zgodny ze standardami Alice In Chains, a potem robimy to, co robimy – wyjaśniał przed premierą Jerry Cantrell.

Szósty studyjny album w karierze grupy z Seattle ukazał się pod koniec sierpnia. Teraz grupa opublikowała nowy promujący go klip. Utrzymane w konwencji science fiction wideo towarzyszy piosence „Never Fade”. Sama piosenka była jednym z singli zapowiadający krążek i pojawiła się w sieci już na dwa tygodnie przed jej premierą.

Lepiej niż poprzednio

Mało który zespół mający równie długi staż może się pochwalić tak równą dyskografią. Nawet jeśli poprzedniczka “Rainier Fog” nieco odstawała od wspomnianych na początku “standardów Alice In Chains”, było to spowodowana niepotrzebnym rozwleczeniem materiału do blisko 70 minut.

Nowy album wypada na tym tle znacznie lepiej, zamykając się w niespełna godzinie. “Rainier Fog” to krążek pod każdym względem lepszy “The Devil Put Dinosaurs Here”, jednak nie tak dobry jak imponujące “Black Gives Way To Blue”, które prawdopodobnie na zawsze pozostanie szczytowym osiągnięciem “nowego” Alice In Chains – pisaliśmy recenzując „Rainier Fog” na łamach CGM.pl.

Trasa promująca „Rainier Fog” rozpoczęła się już latem. Póki co grupa koncertuje w Stanach. W 2019 roku Alice In Chains dotrą do Europy, by wystąpić m.in. w Polsce. Grupa będzie jedną z gwiazd zaplanowanego na 11 czerwca Impact Festivalu. W roli headlinera organizowanej przez Live Nation w Tauron Arenie Kraków imprezy zobaczymy grupę TOOL.

 

Polecane

Share This