Alice In Chains zaprezentowali nowy utwór


2018.08.11

opublikował:

Alice In Chains zaprezentowali nowy utwór

foto: mat. pras.

W sieci pojawił się nowy utwór Alice In Chains zatytułowany „Never Fade”. Piosenka jest już trzecią zapowiedzią nadchodzącego albumu. Następca “The Devil Put Dinosaurs Here” otrzymał tytuł “Rainier Fog” i trafi do sklepów 24 sierpnia nakładem BMG. Dystrybutorem krążka na terenie Polski będzie Warner.

Nad produkcją dziesięciu premierowych utworów czuwał pracujący z Alice In Chains już od dekady Nick Raskulinecz. Grupa nagrała materiał w Studio X w Seattle. “Rainier Fog” to pierwszy album od 1995 roku, który zespół dowodzony przez Jerry’ego Cantrella nagrał w rodzinnym mieście (dodatkowe nagrania odbyły się także w Nashville i Los Angeles).

Materiał zgodny ze standardami Alice In Chains

To płyta, jakiej jeszcze nie zrobiliśmy, ale jednocześnie taka, na której znajdziecie elementy wszystkiego, czego się po nas spodziewacie. Jest jak nasz odcisk palca. Jesteśmy naprawdę dumni z tego materiału. To naprawdę ciężkie gówno, jest tam trochę brzydkich rzeczy, trochę pięknych. To naprawdę odjechane gówno – mówi o nowym krążku Cantrell.

Zapytany o powody pięcioletniej przerwy między wydaniem płyt, lider grupy z Seattle odpowiada krótko: – Czekamy, aż będziemy gotowi, aż będziemy mieć materiał zgodny ze standardami Alice In Chains, a potem robimy to, co robimy.

Na „Rainier Fog” trafi dziesięć utworów trwających łącznie 53 minuty. Poniżej publikujemy szczegółową tracklistę. Poprzednimi singlami promującymi materiał są “The One You Know” oraz “So Far Under”.

 

Tracklista „Rainier Fog”:
1. The One You Know
2. Rainier Fog
3. Red Giant
4. Fly
5. Drone
6. Deaf Ears Blind Eyes
7. Maybe
8. So Far Under
9. Never Fade
10. All I Am

Polecane

Share This