Alicja pokazuje swoją kolejną twarz


2020.07.31

opublikował:

Alicja pokazuje swoją kolejną twarz

Alicja Szemplińska - zwyciężczyni ostatniej edycji VOP. Foto: P. Tarasewicz / Universal Music Polska

Po zwycięstwie w X edycji programu the Voice of Poland wokalistka zadebiutowała z utworem „Prawie My”, który przez jej fanów został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Po przekroczeniu bariery pięciu milionów wyświetleń pod oficjalnym teledyskiem do tego singla, Alicja wygrała program Szansa na Sukces Eurowizja 2020 ze swoim anglojęzycznym utworem „Empires” tym samym wygrywając przywilej reprezentowania Polski na tej prestiżowej, międzynarodowej imprezie.

Niestety, z powodu pandemii koronawirusa oraz kwarantanny konkurs został odwołany, a wokalistka wykorzystała czas lockdwon;u na kreatywną pracę w studiu i dziś powraca ze swoim trzecim singlem. Utwór „Gdzieś” jest piękną metaforą poszukiwania swojego miejsca na świecie – gdziekolwiek i u boku kogokolwiek ono jest. To także pierwszy singiel, którego Artystka jest autorką wspólnie z Bogdanem Kondrackim i Karoliną Kozak.

Motyw poszukiwania od dawna jest obecny w sztuce i literaturze i zawsze w niej będzie, bo człowiek to istota poszukująca. Każdy z nas poszukuje swojego miejsca, które może być metaforą miłości, przyjaźni, rodziny i oczywiście szczęścia. „Gdzieś” jest dla mnie piosenką wyjątkową. To moja wewnętrzna droga, pełna różnych emocji. Mocno wierzę, że każdy z nas był na tym etapie w swoim życiu i może się utożsamić z tym utworem – powiedziała Alicja.

SPRAWDŹ TAKŻE: „Król Albanii” wraca na ring. Znamy rywala Popka na gali Fame MMA 7

Polecane

Share This