Alicja Szemplińska oficjalną artystką 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej


2022.07.05

opublikował:

Alicja Szemplińska oficjalną artystką 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej

fot. mat. pras.

Jedna z najbardziej obiecujących piosenkarek młodego pokolenia w naszym kraju, zwyciężczyni „The Voice of Poland”, zaprezentowała się kibicom przy okazji losowania fazy grupowej turnieju. Dziś wiadomo już, że Alicja wykona także oficjalną piosenkę turnieju, której premiera odbędzie się jesienią. – To zaszczyt i honor, że mogę być częścią takiego wydarzenia oraz wnieść do niego część muzyczną. Chcę dostarczyć dobrą piosenkę, z której będę dumna – mówi o swoim udziale Alicja.

Alicja to wybitna artystka, której występy elektryzują dziś cały kraj. Wierzymy, że współpraca, jaką nawiązaliśmy przy okazji naszego turnieju, będzie owocna dla obu stron. Alicja otrzyma okazję do zaprezentowania swojego nieprzeciętnego talentu milionom kibiców piłki ręcznej z całego świata, a my będziemy mogli dotrzeć z informacją o największym wydarzeniu w dziejach naszego szczypiorniaka do młodego pokolenia, które pilnie śledzi jej karierę – mówi dyrektor turnieju MŚ 2023 Grzegorz Gutkowski.

Alicja Szemplińska jest dwudziestoletnią artystką, dotychczas kojarzona z wygraną w The Voice of Poland, teraz rozpoczyna nowy etap swojej muzycznej historii. W jej muzyce znajdziemy inspirację Jorją Smith czy Aliyah. Nowe kawałki Alicji pokazują jej miłość do R’n’B oraz muzyki soulowej. Numery pisane są przez Artystkę, a warstwę muzyczną tworzy z nowymi producentami. Singiel otwierający nowy etap to “IDK”, pierwszy numer w pełni napisany przez Alicję. Premiera odbyła się niedługo po 20. urodzinach Alicji, symbolicznie zamykając nastoletnie lata oraz dotychczasową drogę muzyczną.

Gospodarzami MŚ 2023, które potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku, będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Mecz oraz Ceremonia Otwarcia odbędą się w katowickim Spodku.

Polecane

Share This