Allegro Gra Eco na XVII Przystanku Woodstock


2011.06.23

opublikował:

Allegro Gra Eco na XVII Przystanku Woodstock

W pierwszy weekend sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się XVII edycja Przystanku Woodstock. Serwis Allegro i Fundacja Allegro All For Planet kolejny raz zadbają o to, aby trzydniowy festiwal był ekologiczny. Centrum przygotowanych przez Allegro ekologicznych aktywności będzie Fabryka Naturalnej Energii. Kulminacją wszystkich atrakcji będzie próba pobicia Rekordu Guinnessa w nowej kategorii, powstałej specjalnie z okazji festiwalu.

Serwis Allegro wspiera Fundację WOŚP od początku swojego istnienia. Od trzech lat angażuje się także w organizację Przystanku.

Sercem działań Allegro i Fundacji All For Planet na tegorocznym Przystanku Woodstock będzie Fabryka Naturalnej Energii. W Fabryce uczestnicy festiwalu siłą własnych mięśni będą wytwarzać energię elektryczną, podejmując w ten sposób próbę pobicia Rekordu Guinnessa na największą ilość skumulowanej naturalnej energii. Zgromadzona energia zostanie wykorzystana w spektakularny sposób podczas finału Przystanku. W jaki? To niespodzianka! Im więcej nagromadzonej przez woodstockowiczów w czasie trzech festiwalowych dni energii, tym bardziej widowiskowy będzie finał akcji. Do Fabryki Naturalnej Energii będzie mógł wejść każdy uczestnik festiwalu.

Obecność Allegro i Fundacji All For Planet na Przystanku to także szereg działań i pomysłów, które pokażą, jak łatwa jest ochrona środowiska na co dzień. Kontynuacją zeszłorocznej inicjatywy będzie zbiórka butelek PET. Przez cały czas trwania imprezy na terenie festiwalu funkcjonować będą stanowiska, w których zbierane będą puste, plastikowe butelki. Za każde 10 oddanych butelek uczestnicy koncertu otrzymają wodę mineralną. Wszystkie zebrane butelki zostaną poddane recyklingowi i przetworzone na polarowy materiał, z którego powstaną koce. Zostaną one zlicytowane na aukcjach podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2012 r. Zgromadzone w ten sposób środki trafią na konto Fundacji WOŚP.

Strefa Allegro na Przystanku Woodstock to także Truck Allegro i Infokiosk, za pomocą którego uczestnicy wyślą certyfikat z bicia Rekordu Guinnessa, swoje zdjęcia oraz elektroniczne pocztówki. Z kolei w strefie chilloutu woodstockowicze będą mogli odpocząć i zregenerować siły przez wytwarzaniem energii w Fabryce.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od ośmiu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. Lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (4,5,6, sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie, m.in. The Prodigy, Gentelman, Airbourne, Helloween, Dog Eat Dog, Skindred, H-Blockx czy Zebrahead.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu, takimi jak m.in. prof. Marek Belka, Wojciech Mann, Jan Nowicki, Andrzej Grabowski czy Marek Koterski. Uczestnicy Festiwalu będą mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych, a w tym roku odbędą się także woodstockowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej, nawiązujące do organizowanego 10 miesięcy później w Polsce i na Ukrainie turnieju UEFA EURO2012.

Więcej informacji na stronach:

www.allegrograeko.pl

www.wosp.org.pl/woodstock

Polecane

Share This