Alternatywa w Sopocie


2012.04.01

opublikował:

Alternatywa w Sopocie

W dniach 11-13 maja w Sopocie odbędzie się pierwsza edycja About Music – imprezy poświęconej alternatywnym trendom w muzyce. W klubie Sfinks700 usłyszymy cenionego, holenderskiego producenta Legowelta oraz śmietankę najciekawszych polskich DJ’ów.

About Music to dwudniowa impreza towarzysząca About Design – targom designu i aranżacji wnętrz (11-13 maja, MTG). Tworząc wydarzenie poświęcone stylowi życia nie można dziś nie uwzględnić muzyki. Odbywające się w Sfinks700 About Music ma ambicję pokazać obecne trendy w muzyce, a przy okazji zapewnić rozrywkę najwyższej klasy. Jest to też miejsce spotkań projektantów, architektów i wszystkich tych, którzy interesują się designem.


Piątek – 11 maja

Pierwszy dzień About Music to impreza w klimacie ostrzejszej, ambitnej elektroniki. Będzie odpowiadał za to Legowelt, jeden z najbardziej cenionych holenderskich producentów, tworzący muzykę z pogranicza house i technofunku, głęboko czerpiący z muzyki lat 90. W jego muzyce można doszukać się inspiracji takich zespołów jak Mu-Ziq czy Aphex Twi. Jego charakterystyczny styl nada ton całej imprezie, ale znajdzie on godnych sojuszników w osobach Radkka i Nathanela, występujących w ramach projektu Neverending Story. Podkreślą oni klimat imprezy grając muzykę, w której odnajdziemy tak techno, jak i minimale, również zanurzone w stylu sprzed dwóch dekad.

Sobota – 12 maja

Drugi dzień to przegląd najciekawszych zjawisk na DJ’skiej scenie Polski. Usłyszymy więc Igora Boxxa (Ninja Tune), wcześniej znanego z duetu Skalpel – laureata Paszportu Polityki. Ten jeden z najbardziej cenionych rodzimych DJ tworzy pod skrzydłami Ninja Tune (Bonobo, Cinematic Orchestra, Flying Lotus, Amon Tobin) i odwołuje się do tradycji jazzu, hip hopu, krautrocka, współczesnej awangardy czy muzyki filmowej. Obok Igora usłyszymy The Very Polish Cut-Outs (Kapsa & Zambon), duet remiksujący prace polskich artystów z lat 60., 70. czy 80. Okazuje się, że Czesław Niemen może być bardzo współczesny i równie imprezowy. B.Szczęsny (Kamp!) to trzecia gwiazda tego dnia – na co dzień występuje w projekcie Rebeka oraz jest rozszerzeniem koncertowego składu Kamp. Postawcie go jednak samego, dajcie gitarę basową a dostaniecie coś, co brzmieniowo leży gdzieś w okolicach nu-disco, balearic, house a także electro.

Polecane

Share This