Alvaro Soler w dwóch polskich miastach


2018.09.04

opublikował:

Alvaro Soler w dwóch polskich miastach

foto: mat. pras.

Fani Alvaro Solera nie zdążą nawet zatęsknić za swoim idolem. W najbliższy piątek artysta wystąpi w Lublinie, ale jeśli nie jesteście w stanie dotrzeć na koncert, nic straconego. Wiosną 2019 uwielbiany w naszym kraju wokalista wystąpi w dwóch miastach – 17 maja 2019 w poznańskiej Sali Ziemi i dzień później na warszawskim Torwarze. Organizatorem obu koncertów będzie agencja Go Ahead. Bilety trafią do sprzedaży w środę, 5 września o 10:00. Wejściówki dostępne będą w serwisie www.ticketclub.pl.

W Polsce Alvaro Soler znany jest przede wszystkim z radiowych przebojów „Sofia” czy „El Mismo Sol”, a także za sprawą hitu tego lata – singla „La Cintura”, który promuje jego nadchodzący album. „Mar De Colores” trafi do sprzedaży 7 września.

Alvaro Soler początkowo muzykował z bratem, z którym w 2010 roku założył zespół Escapist i odniósł pierwsze sukcesy na lokalnej scenie. W tym samym czasie artysta pracował jako model.

– Muzyka zawsze była ważną częścią mojego życia. Pomagała mi szczególnie w ciężkich chwilach – zanurzałem się wtedy w świat melodii i dźwięków – deklarował. Muzyka była też impulsem do przeprowadzki do Berlina. Tutaj, zamykając się w studio z vintage’owymi instrumentami klawiszowymi, gitarami, ksylofonami i masą perkusjonaliów, wypracował swój unikalny styl, w którym łączy latynoską pasję ze współczesną wielkomiejską produkcją lo-fi. Kawałek po kawałku, debiutancki album „Eterno Agosto” powstawał zarówno w Berlinie jak i rodzinnej Barcelonie. Krążek przyniósł takie hity jak „Sofia” (#1 w 17 krajach, Top 5 w 30 krajach), „El Mismo Sol” czy „Yo Contigo, Tú Conmigo (The Gong Gong Song)”. Krążek zdobył łącznie ponad 30 złotych, platynowych i diamentowych wyróżnień (w Polsce potrójna platyna).

Polecane

Share This