Amerykański policjant udusił mężczyznę. Raperzy komentują brutalną interwencję służb


2020.05.27

opublikował:

Amerykański policjant udusił mężczyznę. Raperzy komentują brutalną interwencję służb

fot. mat. pras.

W poniedziałek 25 maja w Minneapolis doszło do brutalnej interwencji policji. Służby zostały wezwane do sklepu spożywczego – sprzedawcy podejrzewali, że 46-letni George Floyd wykorzystał sfałszowany czek do zapłaty za zakupy. Floyd został namierzony w samochodzie i zatrzymany – według policyjnych informacji miał być „pod wpływem”. Został powalony na ziemię i skuty kajdankami przez Dereka Chauvina, który jednocześnie przycisnął kolanem szyję 46-latka. Wszystko to działo się na oczach widzów. Trzymał kolano przez dobrych kilka minut, a czarnoskóry mężczyzna błagał, żeby go nie zabijał. O zdjęcie kolana prosili także świadkowie zdarzenia, ale policjant nic sobie z tego nie robił. W końcu F46-latek przestał się ruszać, a przybyli na miejsce medycy nie byli w stanie go uratować. George Floyd zmarł. Nagrania z brutalnej interwencji momentalnie zalały sieć. Zdarzenie wywołało falę gwałtownych protestów w całych Stanach Zjednoczonych. Swoje oburzenie wyrazili również raperzy.

Wściekły Ice Cube pytał na Twitterze jak długo jeszcze będzie musiała trwać policyjna tyrania, zanim ludzie w końcu staną do walki.

SPRAWDŹ TAKŻE: Ostatnia szesnastka. Sobota kończy z rapem

Głos w sprawie zabrali także Ice-T, Common, Meek Mill i Snoop Dogg.

Mogę grać policjanta w telewizji, ale nigdy nie przestanę mówić o niesprawiedliwości – napisał Ice-T.

Snoop Dogg udostępnił kolaż dwóch zdjęć: policjanta przytrzymującego Floyda kolanem w czasie interwencji w Minneapolis oraz fotkę Colina Kaepernicka, klęczącego w czasie hymnu przed meczem ligi NFL.

SPRAWDŹ TAKŻE: Malik Montana wjeżdża z nowym singlem „Rundki”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

👊🏿🙏🏽🌹 no justice just us🚔

Post udostępniony przez snoopdogg (@snoopdogg)

Common wrzucił post z hashtagami Black Lives Matter.

Meek Mill udostępnił artykuł o wszczęciu śledztwa przez FBI w sprawie Floyda.

SPRAWDŹ TAKŻE: Złoto dla „Zarazy”. Kazik z wyjątkowym wyróżnieniem

Polecane

Share This